בראשון לצון יש מגוון מגמות ותוכניות חינוכיות שונות, אבל בבית הספר היסודי "חופית" (שנמצא, איך לא, בשכונת נווה חוף) פיתחו תוכנית שאין כמוה בארץ. בבית הספר שמים דגש על חינוך סביבתי ובעיקר על שמירה על ניקיון החופים.

אחד הפרויקטים הבולטים של בית הספר היה בניית "חוף ים" בתוך בית הספר, בו עברו התלמידים חלק מהשיעורים, כדי לדמות את הסביבה הטבעית שעליה לומדים.

הפרויקט הזה, יחד עם תוכנית הלימודים המיוחדת של בית הספר, הובילו מורים ותלמידים לייצג את ישראל בכנס בין- לאומי של  של תוכנית 'הדגל הכחול' לשמירה על החופים בשבוע שעבר.

מייצגים אותנו בכבוד. תלמידי בית הספר חופית | צילום: באדיבות בית הספר

ורד חנגלי משיח, מנהלת "חופית", מספרת שהייתה זו גאווה גדולה להיות בית הספר הישראלי היחיד שהציג תוכנית לשמירה על החוף והים. "הגענו להציג את הייחודיות שלנו – ים וסביבה - בעזרת השותפים שלנו: עמותת "אקואוושן", אלי שוורצבג שמנהל את אגף חופים ואגמים בעירייה, עידן מזרחי המחזיק בתיק חופים ואגמים במועצה, הילי אגין מהרשת הירוקה, יו"ר ההנהגה המוסדית שלנו פנינה מזרחי, ונציגי מורים.

"כמובן, הדובדבנים שבקצפת הם התלמידים המדהימים שלנו, שמשכו את כל תשומת הלב בזכות ידיעותיהם המדהימות על הנושא והכל בשפה האנגלית, שאינה שפת האם שלהם", מתגאה המנהלת.

"הנתון המדהים שגילינו הוא שאנחנו בית הספר היחיד בעולם שהקים כיתה בחוף הים, ובזכות כל השפע הזה, לא נותר לנו, אלא להודות על הטוב".