ההורים לתלמידי כיתת מופ"ת בחטיבת ביניים "אלברט איינשטיין" שבבית ספר "אבני החושן" בראשון לציון ציפו שילדיהם יקבלו את ההשכלה הטובה ביותר כשרשמו אותם לכיתה הזו.

בכל זאת, מדובר בפרויקט לתלמידים מצטיינים שמתבסס על לימודים מוגברים במקצועות אנגלית פיזיקה ומתמטיקה, כדי שילדים בעלי יכולות גבוהות יוכלו למצות את עצמם בצורה הכי טובה. אבל המציאות שפגשו לאורך שנת הלימודים הייתה שונה בתכלית.

לא מה שציפו לו. חטיבת אלברט אינשטיין | צילום: אבי מועלם

ההורים טוענים שהציונים והידע של ילדיהם ברמה נמוכה מאוד, בגלל מחסור במורים. "בשנה שעברה חצי שנה לא התקיימו שיעורי אנגלית, ושלושה חודשים לא למדו ספרות וערבית", טוענת בכעס נציגת ההורים של כיתה ח'5, לודמילה שניידר. "גם השנה מתבטלים שיעורים בזה אחר זה, איך רוצים שהילדים שלנו יצטיינו?".

מתמטיקה, אנגלית, ערבית, ספרות, פיזיקה, גיאוגרפיה והיסטוריה הם רק חלק מרשימת מקצועות הלימוד שלטענת הורי תלמידי כיתת המצטיינים מופ"ת, בוטלו בהם שעות לימוד בחודשים האחרונים. ההורים המודאגים מצביעים על היעדר מורים, ותחלופה בלתי פוסקת שמשפיעה על הישגיהם הלימודיים של ילדיהם.

ההורים החליטו לעשות מעשה, ו-22 מהם חתמו על מכתב שהופנה לראש העירייה ומשרד החינוך, ובו הם מפרטים את טענותיהם. "כמעט מסתיימת שנת לימודים שבה מתבטלים שיעורים על בסיס יומיומי. בקושי לומדים אנגלית בכיתה משום שמורה נעדרת מתחילת השנה וגם מחליפתה לא מגיעה. היו המון ביטולים של שיעורי מתמטיקה, שאמור להיות מקצוע הדגל של הכיתה, וגם בשאר המקצועות. נראה שלאף גורם לא אכפת", כך לשון המכתב.

ההורים מוסיפים בדאגה שאת המחיר משלמים ילדיהם, "שצריכים לדעת פחות, ללמוד לבד או שההורים צריכים לתמוך בשיעורים פרטיים משום שבית הספר לא מתפקד. האם ייתכן שאין כתובת לבקשה הצנועה שלנו, שילדים שכבר מגיעים לכיתה שאמורה להיות מובחרת, אכן ילמדו שם?".

"זו לא בעיה חד פעמית, אלא משהו שחוזר על עצמו כבר שנה שנייה", מוסיפה שניידר, "המצב העגום של הכיתה ידוע לכולם, וזה אחרי שכדי להתקבל לכיתה הזו צריכים הילדים לעבור ראיון, שני קורסים ומבחן. איך ייתכן שבסוף מזלזלים בהם ככה?".

ההורים גם ציינו שנתוני המיצ"ב מראים בבירור שציוני בית הספר הם הנמוכים ביותר בעיר, "מה שמצביע על כשל שחייבים לתת עליו את הדעת", מסכמים ההורים במכתבם.