בזכות אחות של תלמידה, הלוקה בשיתוק מוחין, החל בבית הספר 'חתני פרס נובל' בראשון לציון מיזם חברתי המפגיש את התלמידים עם ילדים מהמרכז השיקומי 'צעד קדימה'.


היוזמה החלה בזכות משפחת שרם, שבתם הבכורה, הילה, לומדת בשכבת ה' בבית הספר, ובתם האמצעית סובלת משיתוק מוחין. כאשר התברר להורים ולצוות החינוכי שהילה מתביישת להזמין לביתה חברים בגלל אחותה, הוחלט בבית הספר להוביל מיזם חינוכי בשיתוף תלמידי המרכז השיקומי 'צעד קדימה', עמותה הפועלת למען חינוך ושיקום ילדים ומתבגרים עם שיתוק מוחין.


במסגרת מיזם 'כולנו שונים אך שווים', החלו בבית הספר בסדרת מפגשים של תלמידי כיתות ה' עם ילדי 'צעד קדימה', כדי להכיר בין הילדים. מנהלת 'חתני פרס נובל', דליה כהן נתנה את ברכתה מתוך אמונה כי ראיית האחר והשונה תתרום לתלמידי בית ספרה.

כבר לא מתביישת באחותה הקטנה. הילדים בפעילות


עד עתה התקיימו שני מפגשים של שכבת ה' עם ילדי הגנים וכיתות א'-ב' של 'צעד קדימה'. בימים אלה מתכננים בבית הספר, בסיוע היועצת, חגית סאננס, את המפגש הבא.


הילה, שמובילה את היוזמה בשכבתה, סיפרה שתלמידים נפגשו גם עם אחותה הלומדת בכיתה א' במרכז השיקומי, ושעכשיו היא כבר אינה מתביישת אלא חשה גאווה באחותה.


אביה, שאולי שרם, אמר השבוע: "יוזמה כזו צריכה להיכנס כחלק מתוכנית הלימודים בכל מוסד חינוכי, כדי שהחברה תדע להכיל, לקבל ולהיפתח לילדים בעלי צרכים מיוחדים כי הם חלק מהחברה שלנו, וכדי שלא תיווצר זרות ורתיעה. בדרך זו נהפוך לחברה ערכית וטובה יותר".