נתוני מבחני המיצ"ב של משרד החינוך מהשנים האחרונות נחשפו אתמול, ומהם עולה מי הן הערים המובילות בחינוך ומה דירוג בתי הספר בכל עיר.

ראשון לציון בולטת לחיוב בדירוג. העיר קיבלה את הציון 67, ירידה קלה מהשנים האחרונות (בשנה שעברה הציון היה 70) – אבל היא מוצבת במקום מכובד בין 20 הערים הראשונות ברשימה.

עפ"י הדו"ח פועלים בעיר 80 בתי ספר, בהם לומדים כ-36,900 תלמידים וממוצע התלמידים בכיתה הוא 30. תלמידי העיר שנבחנו במבחני המיצ"ב ב-2016 קיבלו ממוצעי ציונים של 74 במתמטיקה, 69 באנגלית ו-62 בעברית.

חמשת בתי הספר המובילים בעיר

ביה"ס שמדורג במקום הראשון בעיר הוא ביה"ס היסודי האנתרופולוגי בנאות אשלים, אשר בולט גם ברשימת בתי הספר הטובים בארץ. הציון שקיבל בית הספר הוא 97 – ומשמעות הדבר היא ש-97% מבתי הספר בארץ קיבלו ציון נמוך ממנו או ציון זהה.

גם אתה שאר המקומות הראשונים ברשימה תופסים בתי ספר יסודיים: בתי הספר "נגבה" בקריית גנים, "בארי" בכצנלסון וביה"ס היסודי בנווה דקלים קיבלו שלושתם את הציון 93, ומדורגים במקומות השני השלישי והרביעי. אחריהם מדורג ביה"ס היסודי "אביבים" בקריית ראשון, בציון 90.

בית הספר המוביל בעיר. בית הספר האנתרופולוגי אשלים | צילום: אבי מועלם

התיכונים הראשונים ברשימה הם ביה"ס שש שנתי מקיף ה', בציון 87 ומיד אחריו ביה"ס שש שנתי "העמית" מקיף ג', בציון 85, כאשר שאר בתי הספר התיכוניים משתרכים בהמשך.