ארבע תלמידות כיתה י"ב מבית ספר מקיף ו' על שם יגאל אלו שבעיר סיימו החודש (אפריל) את משימתן במסגרת הפרויקט "אקטיביזם חברתי" שנועד לתרום לקהילה ולקדם ערך מסוים במסגרת מגמת הניו-מדיה בה הן שותפות.

מההתחלה הן ידעו שמשימתן תהיה קשורה להגשמת חלומות, ככל הנראה, בשל הקשר שלהן אל האתר "Dreame" אותו הן מנהלות במסגרת המגמה, נוספה לכך התמקצועתן בתכנית לימודי התקשורת אשר סייעה להן להשתמש בסל הכלים שעמד לרשותן בכדי לקדם את פרויקט החלומות שלהן: "חולמים=מגשימים".

בפרויקט שלהן ניתן לראות סרטון בין ארבע דקות, שבו נבחרו בקפידה חמש דמויות שנגעו בלב התלמידות, והיוו עבורן דוגמא לדרך בה ניתן להגשים את החלומות. בין המשתתפים ניתן לראות את: סרן זיו שילון שנפצע קשה על גבול רצועת עזה באוקטובר 2012, טל גלבוע, הפעילה למען בעלי חיים, קורין גדעון, מנחת תוכנית הטלוויזיה "האח הגדול" ועוד.

טל גלבוע נוטלת חלק בפרויקט הייחודי. צילום: מתוך יוטיוב:

"הרעיון שעומד מאחורי הסרטון נובע מהרצון שלנו לקדם אנשים להגשים את עצמם ואת החלומות שלהם, להעלות את הביטחון העצמי והאמונה שהכל אפשרי, להראות לצופים שכולם יכולים להגשים את החלומות: את אלה הקטנים ואלה הגדולים ביותר שנראים רחוקים ובלתי ניתנים להגשמה", שיתפה לינור גרבי, אחת מיוצרות הסרטון.

"בתקופה שעבדנו על הסרטון חיינו אותו ועסקנו בו בלי סוף, המטרה שלנו היא שכמה שיותר אנשים יצפו בסרטון, ויעבירו אותו הלאה, ושהמסר שלנו אכן ייטמע באנשים בתקווה שאפילו צופה אחד יקום ויגשים חלום", הוסיפה.

עבור כל אחת מבנות הקבוצה, האימרה "חולמים=מגשימים" כשם הפרויקט, היא אחת כזאת שמלווה אותן לאורך כל הדרך ומנחה את האמונה מלאת המוטיבציה שטמונה בהן להצליח ללא קמצוץ של חשש.