התלמידים של היום. הרופאים של המחר. צילום: דוברות 'אסף הרופא'

תלמידי מגמת הרפואה בבית ספר פארק המדע בנס ציונה ערכו השבוע סיור מקצועי במרכז הרפואי 'אסף הרופא'.

התלמידים באו ללמוד מקרוב על עבודת הרופאים, החידושים הטכנולוגיים ומחלקות בתי החולים השונות.

בין השאר התלמידים ערכו סיור מקיף במרכז ההיפרבארי - תא לחץ ע"ש סמי סגול, שהוא הגדול בעולם כיום. הם למדו מפי האח האחראי, יאיר בכור, על ריפוי באמצעות חמצן של פצעים הנגרמים כתוצאה ממחלת הסוכרת, טיפול בשבץ מוחי, זעזועי מוח מתאונות דרכים, טיפול בחולי פרקינסון ועוד.

בהמשך, נחשפו התלמידים למחקרים הנעשים כיום, באחריות מנהל המרכז, פרופ' שי אפרתי, בתחום של ריפוי ושיפור המצב הקיים של מטופלים במגוון מחלות באמצעות החמצן.

התלמידים סיירו גם במחלקת ילודים ובמלונית "בייבי אסף".

הם נפגשו עם האחות האחראית על המחלקה, רגינה זכרוב וביקרו בחדרי הניתוח, לראות וללמוד מקרוב את עבודת השגרה של הצוות הרפואי והסיעודי.

"שיתוף הפעולה החדש שלנו עם 'אסף הרופא' הוביל לסיור לימודי חשוב לתלמידים", אמרה רעות ניסן, סגנית מנהלת בית ספר פארק המדע. "אני מאמינה שרק שילוב של לימודים תיאורטיים עם מפגש מעשי במרכז רפואי, יכול להוביל את התלמידים למצויינות ברפואה".

סגנית מנהל המרכז הרפואי, ד"ר אורנה טל, שוחחה עם התלמידים על מורכבות עבודת הרופא בשגרה ובחירום, דרכי הטיפול וההתמודדות עם משפחות המטופלים, התנדבות בני נוער במרכז הרפואי, ורפואה כדרך חיים.

"פרחי הרפואה הצעירים של היום הם רופאי המחר", הוסיפה ד"ר טל.

"אני מאמינה כי שילובם כבר היום בעבודה התנדבותית ובסיורים לימודיים, כדי שייחשפו לעבודה המורכבת והלא פשוטה של בית חולים על מחלקותיו, בליווי מקצועי ולימוד תכליתי - הוא המפתח להצלחה, אם כרופאים ואם כחלק ממרקם חברתי ישראלי טוב יותר, מתנדב יותר ואכפתי יותר לסביבה".