שנת הספורט בראשון לציון מסתיימת בסימן מהפכה נשית. ספורטאיות מקומיות הצליחו במקומות שרבים אחרים כשלו בהם. ראינו מדליות, גביעים ושבירת שיאים. זה הזמן לסכם את תשע"ח - שנת העוצמה הנשית של ראשל"צ. 

לינוי אשרם. שנת הפריצה | צילום: אורן אהרוני

התקווה האמיתית למדליה ישראלית: לינוי אשרם

 זו ללא ספק הייתה השנה של לינוי אשרם בת ה-19 שלא הפסיקה לשבור שיאים. בחודש שעבר רשמה עוד הישג מדהים כשקבעה את התוצאה הטובה ביותר שלה בשנתיים האחרונות בתרגיל האלות בתחרות במסגרת סבב גביע העולם הנערכת במינסק שבבלארוס. 

השופטים העניקו לאשרם 20.65 נקודות בתרגיל האלות – התוצאה הטובה ביותר בשיטת הדירוג החדשה, מאז שונתה החוקה. בעקבות כך השיגה המתעמלת הישראלית את מדליית הזהב בשבירת שיא עולם.  

עוד קודם השנה זכתה אשרם, במדליית ארד בגמר הקרב-רב באליפות העולם בהתעמלות אמנותית, שנערכה בפזארו שבאיטליה. 

אז, הפכה אשרם, הספורטאית המצטיינת מאגודת הפועל ראשון לציון, לישראלית הראשונה אי פעם שמגיעה לפודיום בתחרות הקרב-רב היוקרתית - היחידה שבה מחלקים מדליות במשחקים האולימפיים. הישג משמעותי בהיסטוריה של הענף בישראל.

ההצלחה נמשכה גם באפריל האחרון, שם הגדילה לעשות אשרם כשזכתה במדליית הזהב בתרגיל הסרט בגביע העולם שנערך בסופיה.

ההישגים של אשרם, מציבים אותה כאחת המועמדות המובילות לזכות במדליה אולימפית, במשחקים הקרובים בטוקיו שייערכו בעוד שנתיים.

"אין מילים לתאר את ההישג האדיר של לינוי אשרם שמנפצת כל שיא וכל הישג אפשרי על מזרן ההתעמלות" כתבה לה שרת התרבות והספורט, מירי רגב.

הספורטאית המהירה בישראל: דיאנה ויסמן

דיאנה וייסמן. תקווה אולימפית | צילום: אורן אהרוני

דיאנה ויסמן בת ה-20 ממכבי ראשון לציון היא אחת הספורטאיות העולות בשנה האחרונה בישראל. האתלטית הצעירה ניפצה לאחרונה כל שיא אפשרי והפכה בן לילה, במהלך השנה האחרונה, לכוכבת אמיתית. 

בתחילת השנה באליפות מדינות הים התיכון עד גיל 23 שנערכה באיטליה, הגיעה ויסמן למקום השני לא לפני שקבעה שיא אישי 11.59 , שיא שקידם את האתלטית והזניק אותה למעמד אליפות אירופה בגרמניה. 

כל זה, לא הכין אותנו לרגע הגדול שלה בהמשך השנה. השנייה בה שברה את שיאה המיתולוגי של האתלטית, אסתר רוט שחמורוב, ב-100 מ' עם זמן של 11.45 ש' מאולימפיאדת מינכן 1972, שעמד 46 שנים בלי שאיש יצליח לשבור אותו. 

ויסמן הצנועה ממכבי ראשל"צ "הישגים" עצרה את השעונים על 11.38 ש', שברה את השיא והדהימה את ענף האתלטיקה בישראל. 

ויסמן כבר עובדת קשה, חולמת וחושבת כבר עכשיו על אולמפיאדת טוקיו 2020.