הישג מקומי מרשים לשרית קלו ממועדון "זאוס" בראשון לציון. המאמנת בת ה-27 כבשה את המקום הראשון באליפות ישראל שנערכה באשדוד.

שרית קלו. מקום ראשון בהרמת משקולות | צילום: ניר עצמון

זו לא פעם ראשונה שקלו מגיעה להישגים בענף הרמת המשקולות. כשהתחרתה באליפות אירופה, שהתקיימה בבוקרשט, הגיעה למקום חמישי מכובד. בקטגורית משקל עד 63 ק"ג, סיימה עם תוצאה של 174 ק"ג, לאחר שקבעה בהנפה 77 ק"ג ובדחיקה הוסיפה עוד 97 ק"ג.

קלו היא חלק מנבחרת ישראל בהרמת משקולות לנשים. הנבחרת שהוקמה בתמיכה וזוכה ללווי צמוד של 'אתנה' (הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל). בניצוחה של המאמנת ויקטוריה גלפנד היא תייצג את ישראל בעוד מספר חודשים באליפות העולם.

עולם הפוורליפטינג הרמת המשקולות, מורכב משלושה תרגילים עיקריים: 'סקווט', לחיצת חזה ו'דדליפט' (סקווט - תרגיל שמעצב של שרירי הרגליים והישבן, דדליפט - תרגיל לכוח אחיזה בידיים וזוקפי גב). בתחום עצמו ישנם מקצים שונים דוגמת לחיצת חזה (דחיקת חזה במוט) ללא ציוד או לחיצת חזה עם חולצת לחץ.  

"אף אישה ישראלית לא הגיעה לאולימפיאדה בתחום הרמת משקולות. שכן בארץ פחות מקובל שאישה תשתתף בסוג תחרויות אלה", אומרת קלו, ומתכוונת לשנות את התמונה."הסטריאוטיפ בתחום השתנה ויותר נשים מתחילות להשתתף בתחרויות הרמות משקל".

מה לגבי ההיבט הרפואי?

"גם הסטריאוטיפ הרפואי השתנה. פעם אמרו נניח שאסור לנשים להרים כבד, דבר שמאוד רחוק מהמציאות ובכלל, הסטיגמה היא שתהיי נורא גברית ושזה יהפוך אותך להיות נורא שרירית. אני יכולה להרים משקולות ועדיין להיות נשית".