אדיר ברזני. הדהים את אירופה | צילום פרטי

     

הישג בענף הרמת המשקולות: אדיר ברזני, בן ה-24, זכה בתואר מאסטר בתחרות בינלאומית בהרמת משקולות. זאת לאחר שזכה השנה בגביע ישראל בהרמת משקולות, בתחרות שהתקיימה במתחם הפיטנס לנד בראשון לציון לעיני מאות צופים.

 אדיר ברזני, תושב העיר, ייצג בשנה שעברה את ישראל בענף המשקולות ברוסיה, וסיים במקום שני בתחרות, וגם השנה ממשיך במומנטום ההישגים.

בתחרות בינלאומית שהתקיימה ברוסיה בסוף השבוע שעבר ונמשכה ארבעה ימים, ואליה הגיעו 'האנשים החזקים ביותר בעולם', הוא לא אכזב. ברזני התחרה בשני מקצים המכונים קרב שלושת התרגילים: סקווט לחיצת חזה עם ציוד ודדליפט. שם זכה במקום הראשון וקיבל את מדלית הזהב

עולם הפוורליפטינג הרמת המשקולות, מורכב משלושה תרגילים עיקריים: 'סקווט', לחיצת חזה ו'דדליפט' (סקווט - תרגיל שמעצב של שרירי הרגליים והישבן, דדליפט - תרגיל לכוח אחיזה בידיים וזוקפי גב). בתחום עצמו ישנם מקצים שונים דוגמת לחיצת חזה (דחיקת חזה במוט) ללא ציוד או לחיצת חזה עם חולצת לחץ.  

לאחר ההישג המרשים של מדלית הזהב, הגיעה בשורה לא פחות חשובה: הספורטאי זכה להכנס לדירוג ראשון מתוך שלוש דירוג מאסטר בלחיצת חזה עד 100 קילו בשניהם. הישג יוצא דופן לבחור שמלאו לו רק 24 שנים. 

"דגל ישראל התנופף בגאווה מספר פעמים על במת האליפות גם בזכות הקבוצה המטורפת שלנו וראש הקבוצה שלנו, אולג יבאניקו, בשם קבוצת  פיטנס לנד", סיפר ברזני בראיון ל'מיינט ראשון'. 

איך אתה מתאר את התחרות?

"זו תחרות מאוד קשה מאתגרת ומעייפת. היה לי בלבול במשקל הכניסה השני של תרגיל הסקווט, ששיבש לי את כל המשקלים בתחרות, וגזל את כל כוחי. בכל זאת נתתי את כל כולי שם, וכמו שקרה באליפות העולם כשזכיתי מקום שני, הבאתי הישג גדול אף יותר. הצלחנו למשוך את אהדת הקהל ואפילו להרים אותם על הרגליים על מנת לעודד אותנו".