עידן ורסנו. מכיפת ברזל לאיש החזק בישראל | צילום פרטי

     

עם עידן ורסנו, תושב ראשון לציון, שזכה באליפות האיש החזק בישראל, לא כדאי להתעסק. לאחר שסיים במקום הראשון בקטגורית 'מן פיזיק' בתחרות שנערכה במכון וינגייט, הוא יתמודד מחר (שישי) באירוע בינלאומי בלונדון, שם ייצג את המדינה. 

ורסנו, בן ה-25, הוא הצלחה מקומית בתחום פיתוח הגוף והשרירים. בסוף שנה שעברה הוא זכה במקום ראשון באליפות האיש החזק בישראל פיתוח גוף בקטגוריית 'מן פיזיק', וב-2015 זכה במעמד דומה במסגרת איגוד IFBB.

למי שלא הספיק להכיר את התחום, נסביר שענף פיתוח הגוף, נחשב כפעילות תחרותית לכל דבר ועניין. מטרת פיתוח הגוף היא להציג את מסת השרירים, גודלם וחיטובם, באופן האמנותי, הסימטרי והאסתטי ככל האפשר. לצורך כך נדרש מפתח הגוף לשימוש באימוני משקולות, במכשירי אימון ובתרגילי התנגדות אחרים, באופן קבוע ואינטנסיבי, שניתן לתארו כאימון ספורט.

 ורסנו יוצא מכון וינגייט, ובעבר היה גם שחקן כדורגל בנבחרות ישראל. בחיי היום יום הוא משלב תזונה קפדנית במיוחד, אוכל חלבון וירוק ומתאמן שלוש פעמים ביום.

ל'מיינט ראשון' הוא מספר על ההכנות הקשות לקראת התחרות. "אני לא אשכח איך בתחרות הראשונה, לפני שנה, הייתי קצין בכיפת ברזל במלחמה והתאמנתי עם אבנים כדי להגיע מוכן ולא לפספס אימונים", הוא אומר. "זו הכנה ממש קשה ומטורפת, אבל אני חייב לציין את המאמן שלי, מאור זרזרד, שעושה הכל בשבילי

מחר (שישי) הוא ייצג כאמור את ישראל באנגליה בתחרות 'לונדון פרו'. תחרות שהמנצח בה זוכה בכרטיס מקצוען ומוכר ברחבי אירופה. "אני רוצה לקחת את המקום ראשון, כולי מרוכז ומתכוון להביא גאווה לישראל", הוא אומר, ואנחנו בראשון לציון מצטרפים לתקווה ומאחלים לו הצלחה רבה.