אבישי סמולר | צילום ראובן שוורץ

      

לאחר זכייה בשש אליפויות מדינה ובשלושה גביעי מדינה עם הפועל ראשל"צ, בה שימש כקפטן, חמש עונות של משחק בליגה הטובה בעולם, הבונדסליגה הגרמנית, במדי ווצאלר ולמגו, וההעפלה אל השלב היוקרתי של חצי גמר גביע האיגוד האירופי, הודיע אמש (ד') אבישי סמולר שהוא פורש מהתחום. 

בשנים האחרונות הוביל סמולר את הפועל ראשל"צ, למרות פציעות בדרך וללא עידן מימיון, לזכייה בגביע מול מכבי ראשון לציון וניצחון בגמר הפלייאוף על מכבי תל אביב. כשהוא בן 32 החליט הקפטן האגדי של האדומים, לפרוש ממשחק פעיל. 

במסיבת עיתונאים סיפר סמולר: "הגוף שלי מפורק לגמרי, אין סיכוי שאחזור לשחק כדוריד. הפציעות שעברתי מלוות אותי עד היום וכנראה לכל החיים, אבל אני לא מתלונןהחלטתי שהשנה הזאת לא אוכל להיות רק כדורידן מקצועי, והאופציה לשלב עבודה ומשחק לא אפשרית. אני לא יכול שלא לתת 100 אחוז בהפועל ראשל"צ".

השחקן סיפר שהוא מוכן לשלב הבא בחייו. "אני רוצה להתחיל את חלק ב' בחיים שלי. זה היה סופר קשה ומלחיץ לקבל את ההחלטה הזאת, אבל אני שלם איתה. אני מרגיש בר מזל לעבור את הדרך שעברתי וצברתי בה חוויות מדהימות".

לסיכום ביקש להודות לחבריו לנבחרת ולאוהדים: "אני מודה לשחקנים ששיחקתי איתם, המאמנים והאוהדים של המועדון הזה שהם חוויה שגם בחו"ל לא חוויתי, בכל משחק מחדש. אני מודה למשפחה שלי שאין לי מילים כדי לבטא את הוקרת התודה שלי אליהם".