הפועל ראשון לציון בכדוריד | צילום באדיבות המועדון

     

הדאבליסטית של ישראל בכדוריד, הפועל ראשון לציון, חתמה השבוע על הסכם שיתוף פעולה עם אחד המועדונים הגדולים בעולם: מגדבורג מגרמניה. יו"ר מגדבורג, מארק שמדט, יחד עם ראש ממשלת סקסוניה-אנהלט, ד"ר רינגר הסלאוף, הגיעו במיוחד לישראל וחתמו על ההסכם באירוע שנערך באולם על שם ספי ריבלין בנחלת יהודה.

במסגרת שיתוף הפעולה תגיע הקבוצה המקומית למחנה אימון ומשחקי ידידות במגדבורג. גם מחלקת הנוער תצא לגרמניה, המאמנים הישראלים יגיעו להשתלמויות, וגם הנהלת הקבוצה תהנה מממשק עם המועדון היוקרתי. 

מגדבורג זכתה שלוש פעמים בליגת האלופות (1978, 1981 ו-2002), ובלא מעט תארים בגרמניה. הקבוצה אף תארח העונה את פיינל פור גביע ה-EHF. 

לא רק שיתופי פעולה עולמיים העסיקו השבוע את הקבוצה המקומית אלא גם חילופי תפקידים. המאמן דביר גולדשטיין, חתם בתחילת השבוע במועדון לשנתיים, וישמש בתפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער.

גולדשטיין מגיע לאחר כברת דרך מרשימה בכדוריד הישראלי. הוא החל את דרכו המקצועית בעירוני פתח תקווה בה אימן במשך 11 שנים, מתוכם שלוש שנים בליגת העל. לאחר מכן אימן שנה אחת במחלקת הנוער של הפועל קריית אונו, שנתיים במחלקת הנוער של אס"א תל אביב.

גולת הכותרת ברזומה שלו הייתה קבוצת מ.כ חולון. שם שימש כמנהל מקצועי של מחלקת הנוער ומאמן במשך שמונה שנים וסייע בהשגת 12 תארים בגילאים שונים. 

לאחר החתימה אמר גולדשטיין: "אני שמח מאוד ומתרגש להצטרף לאחד המועדונים הבכירים בישראל. אעשה הכל כדי לעמוד בפני האתגרים והמטרות שהוצבו בפניי יחד עם הצוות הנהדר שיש בהפועל ראשון לציון".