פיטר פלצ'יק | צילום אורן אהרוני

      

פיטר פלצ’יק רשם בחודש שעבר הישג שיא בקריירה והפך למדליסט הרביעי של נבחרת ישראל במסגרת אליפות אירופה בג’ודו שנערכה בתל אביב. שם קטף את מדליית הארד בתום יום תחרויות בלתי נשכח

הדרך למדליה לא הייתה פשוטה עבור הספורטאי מראשון לציון שנולד בחצי האי קרים שבדרום אוקראינה. כשהיה בן שלושה חודשים אביו נפטר ממחלה קשה ואימו עלתה לישראל כדי להיות קרובה למשפחתה. בנה היה בן שנה בלבד כשהשניים עלו לישראל, והאם התקשתה להסתגל ולפרנס את בנה הקטן.

האם בחרה לעזוב את הארץ ולצאת לעבוד בארה"ב בכל שנות ילדתו. הוריה היו אלה שגידלו את בנה, והאם סייעה בפרנסתו מהניכר. פלצ'ק גדל עם סבו וסבתו בראשון לציון, והאם חזרה לישראל כשהיה נער.  

מאז הזכייה הפך פלצ'יק הפך ליקיר העיר ראשון לציון. אין מי שלא מזהה אותו ברחוב, ואין ספק שהעלה את שמה של ראשון לציון על המפה, בתקווה שגם באולימפיאדת טוקיו הוא יחזור עם הישגים מרשימים.

השבוע פגשנו את מאמנו האישי, פבלו מוסין, שבראיון מיוחד ל"מיינט ראשון" מספר על ההתרגשות, ההצלחה בענף וההכנות לאולימפיאדה. 

"אני מאוד מאוד שמח ומתרגש על המדליה של פיטרהוא הפגין אופי חזק ויכולות גבוהות". אומר המאמן בראשית השיחה.

מה הרגשת לאחר הזכייה? 

"בתור מאמן אישי שלו אני מאוד גאה בילד שלי שעברתי איתו דרך מאוד מאוד ארוכה. מגיל 4 ועד מדליסט ארד באליפות אירופה בוגרים, זה משהו לא נתפס לפעמים".

אפשר לומר שהוא אחד הגדולים שיצא מהעיר בענף הג'ודו

הוא מביא השראה גדולה לכל הספורטאים הישראלים וספורטאי המועדון שבאו לעודד אותו. לא פחות מ-70 ספורטאים של מועדון 'עצמה' ראשון לציון עם חולצות הכתומות באו ותמכו בו, אין כמו אהבה ותמיכה מקומית".

איך הייתה העבודה עם הנבחרת? עם אורן סמדג'ה?

"עבדנו יד ביד. אני מודה לצוות ההדרכה של נבחרת ישראל ולאורן סמדג'ה ומברך את הנבחרת על ההצלחה היפה באליפות אירופה הביתית, זה הישג ענק לישראל

בתקופה האחרונה, ענף הג'ודו ממשיך לשבור שיאים בראשון לציוןמועדון 'עצמה' אתלט ראשון לציון. בנוסף לפלצ'ק, נדב ג'ורת זכה במדלית ארד בגביע אירופה בגרמניה לקדטים, וסטאס בנצ'וק שזכה במדליית ארד בספרד בגביע אירופה לקדטים לפני חודשיים

איך אתה רואה את העובדה שראשון לציון מתקדמת באופן מדהים בענף הזה ספציפי? 

"אנחנו ממשיכים בהכנות לכל הטורנירים הקרובים. ענף הג'ודו ממשיך לצמוח בראשון לציון. כל זה לא היה כל קורה ללא מרכז "עצמה" ועיריית ראשון לציון שחרטה על דגלה הצלחה בתחום הג'ודו".  

 אי אפשר שלא לדבר על אולימפיאדת טוקיו, והשאיפה שפלצ'ק ישוב ממנה עם מדליה אולימפית. 

כבר מתכוננים לאולימפיאדה?

"ברור שמכוונים לכך. זה עוד צעד גדול בדרך לטוקיו 2020, פיטר עובד קשה ומטפס לפסגה של הג'ודו העולמי, זה לא דבר של מה בכך, והאימונים כבר בעיצומם".