לנגפורד. לראשונה במדי ראשון |צילום עודד קרני מנהלת הליגה בכדורסל

פרמיירה חלומית למלך סלעי היורוליג אשתקד, והזר המרשים שהחתימה מכבי ראשון לציון בכדורסל בשבוע שעבר, קית לנגפורדאתמול (ב') יצאו הכתומים למשחק בית מסקרן מול בני הרצליה במסגרת המחזו ה-21 בליגת העל

הופעת הבכורה של לנגפורד במדי מכבי עוררה עניין רב. רבים סברו שייקח לו זמן לחזור לעניינים אחרי פציעה ומספר חודשים בחוץ, וגם בקבוצה עצמה התלבטו עד סמוך לדדליין, אם לרשום אותו או את פול דילייני למשחק, אבל הגארד הוותיק נראה מצוין כבר אחרי אימונים בודדים עם חבריו החדשים, וביחד עם ג'ייסון סיגרס שלהט ברבע האחרון, החזיר אותה למסלול הניצחונות עם 91:97 על בני הרצליה.

פרט ל-20 נקודות השחקן המצטיין סיים עם חמישה ריבאונדים וחמישה אסיסטים, הוא דורג ראשון בפלוס-מינוס (12+). 

"ההתרשמות שלי זה שהקבוצה הזאת חסרה חלק או שניים" סיכם לנגפורד את משחק הבכורה. "מילת עידוד פה, קצת עזרה בהגנה, השחקנים האחרים השקיעו מאוד היום. באתי ועזרתי עם מה שאני יכול. זה מזכיר לי מה שקרה לנו במילאנו, שדניאל האקט בא והריץ אותנו לטופ 8”.

מאמן מכבי ראשון לציון שמוליק ברנר סיפר לאחר המשחק: "אנחנו לא שמרנו טוב, זה רחוק ממה שאנחנו יכולים ומסוגלים, יש הרבה סיבות ורובן מנטליות, ברגע שבמחצית השנייה החלטנו אז זה נראה אחרת".

על לנגפורד הוסיף: “לא ראיתי גישה כמו שלו בחיי, אין הרבה שחקנים עם גישה כל כך מקצועית ומחויבת. הוא לא בכושר, אם הייתם רואים אותו באימון בשבת, הוא לא הצליח לרוץ למעלה ולמטה, הוא היה גמור, אז היה ספק אם להלביש אותו או לא, אבל אחרי האימון של יום ראשון הוא היה בחצי כוח, אבל מבחינת האישיות והנוכחות שלו אי אפשר להתעלם ממנו. ברגע שראיתי איך השחקנים מגיבים אליו, איך הוא מצליח להיות מנהיג ב-48 שעות, לא היה לי ספק בכלל".