הרכש החדש |צילום עוז מועלם

   

מכבי ראשון לציון בדרכה להשלים את אחת העסקאות המרשימות והמפתיעות בתולדותיה. ביממה האחרונה הגיעה הקבוצה של שמוליק ברנר לסיכום תנאים מול כוכב היורוליג ומכבי תל אביב לשעבר קית' לנגפורד. החוזה הוא עד לסיום העונה הנוכחית, מה שיסייע לקבוצה במאבקי הפלייאוף.

לנגפורד בן ה-34 מתנשא לגובה של 1.94, החל את דרכו כשחקן בליגת הפיתוח של ה-NBA בשנת 2005. במהלך עונת 2007–2008 שיחק שני משחקים במדי קבוצת סן אנטוניו ספרס מליגת ה-NBA ולאחר מכן עזב לפלקנסטרו ביאלה מליגת העל האיטלקית.

בסתיו 2011 חתם על חוזה לעונה אחת במכבי תל אביב. שם הוביל את הצהובים לארבעה תארים בין היתר, זכייה בגביע ובאליפות המדינה ונבחר ל-MVP במסגרת הנפת צלחת של הליגה האדריאטית. ב-2012 עזב את אירופה אחרי שנים רבות ופתח את העונה בליגה הסינית. 

בחודש האחרון ניהלה הנהלת מכבי ראשון לציון שיחות עם השחקן, וניסתה לגבור על הצעות אחרות שקיבל מאורלנדינה האיטלקית, וירטוס בולוניה מאיטליה וסראטוב הרוסית. 

לאחרונה השיחות בין לנגפורד לראשל"צ הואצו, הכתומים נענו לדרישותיו שהתנו את הגעתו עם מאמן כושר אישי, אישור חזרה לארה"ב במאי לכמה ימים לרגל הולדת ילדיו, וכמה סעיפים נוספים שנלוו לעסקה, במסגרתה צפוי לנגפורד לקבל כ-50,000 דולרים נטו לפני בונוסים.

לנגפורד צפוי לעלות בימים הקרובים על טיסה לישראל, אבל לא ייכלל במפגש נגד הפועל אילת. את הבכורה יעשה ככל הנראה במשחק הביתי נגד בני הרצליה בשבוע הבא.