חגיגות הניצחון: ראשון אדומה |צילום עמית שיסל איגוד הכדוריד

    

אמש (ג') הפכה העיר לאדומה עם זכיית הפועל ראשון לציון בגביע המדינה בכדוריד בפעם ה-16 בתולדותיה. החבורה של עידן מימון רשמה ניצחון מול מכבי ראשון לציון והמשיכה עונה נהדרת עם תואר משמעותי.

הניצחון מתוק במיוחד מאחר שבשנה שעבר, היו אלה הצהובים של ראשון שקטפו את התואר. הפעם הפגינו חניכי מימון עליונות מפתיחת המשחק. מימון וקבוצתו, שמוליכים בגאון את ליגת הכדוריד, המשיכו עונה מצוינת, והודות לנובאק בוסקוביץ' שסיים עם שבעה שערים, יוסיפ שאנדרק (חמישה שערים) ופדז’ה דיאנוביץ’ (13 עצירות), מנעו מהצהובים את הזכייה ה- 12 בגביע.

התוצאה הסופית הייתה 25:28 לטובת האדומים. בצד המפסיד, למאמן המקומי, סער פרנקל, מחכה הרבה עבודה לקראת המשך העונה, מאחר וגם בליגה מצבם לא מזהיר, והם מדורגים רק במקום הרביעי.

חגיגת הכדוריד התקיימה בהיכל 'קבוצת שלמה', ונערכה בנוכחות נשיא האיגוד האירופי, מיכאל וידרר. הדרבי הראשון במעמד זה התקיים בשנת 1987, ומאז נערכו תשעה גמרים נוספים, שהפגישו בין שתי אימפריות הכדוריד של ראשון.

"ראשון לציון אדומה!", התרגש מאמן הפועל ראשון לציוןעידן מימון, והוסיף: זהו תואר ראשון וחצי שלי כמאמן. טנחנו עובדים קשה, נותנים עונה יוצאת מן הכלל וזה היה הגושפנקא שלנו. אנחנו לא נעצור פה, נלך עד הסוף. השחקנים שלי התעלו, נתנו הכל, וראשל"צ אדומה, ראשל"צ אדומה!".

בצד המפסיד, אמר מאמן מכבי ראשל"צ המאוכזב, סער פרנקל: "רדפנו אחרי הפועל רוב המשחק, אבל לא נפלנו מהם. זה בסוף נגמר על פוזישן אחרון, זה היה יכול להיגמר גם עם שער של ולדי בזריקה האחרונה. הוכחנו שאנחנו קבוצה שיכולה להרים את עצמה למרות כל הקשיים והפציעות, ותוך יומיים-שלושה נרים את עצמנו ונגיע מוכנים לקראת המשחקים החשובים על המיקום בליגה שיש לנו."