ההתרגשות בשיאה: הערב דרבי ראשל"צי בכדוריד |צילום עמית שיסל איגוד הכדוריד

גמר גביע המדינה בכדוריד יתקיים הערב (שלישי) ב- 19:45, בהיכל "דרייב אין" בתל אביב.

קרב הגמר יפגיש את שתי קבוצות הכדוריד של העיר: מכבי והפועל ראשון לציון, והאווירה צפויה להיות חגיגית.

כזכור, בדרך לשלב הגמר גברה הפועל ראשון לציון על אשדוד. מנגד, הצליחו הצהובים של מכבי, להשיג כרטיס לגמר אחרי ניצחון על א.ס. רמת השרון. אתמול (ב') התקיימה מסיבת עיתונאים מסורתית לקראת הקרב הגדול שיתקיים הערב בין שתי הקבוצות הבכירות בכדוריד הישראלי.

"אנחנו שמחים מאד להיות פה, גם היום כמו לפני שבועיים בחצי הגמר, ומקווים לשמוח גם הערב", אמר מאמן מכבי ראשל"צ, סער פרנקל. "זה לא יהיה פשוט. אנחנו מול קבוצה שמגיעה במומנטום טוב, עם מאמן מצוין, שחקנים נהדרים ודברים מתחברים להם כל הזמן. אבל אנחנו מאמינים בעצמנו ובסגל שלנו, ביום נתון אפשר לעשות את הכי טוב שלנו. המטרה היא לזכות בגביע, ואני רוצה להאמין שברגע האמת נדע להתפוצץ ולהוציא מעצמנו את היכולת הכי טובה כדי להשיג את המטרה". 

קפטן הקבוצה, יואב נאמן, הוסיף: "כל פעם מרגש מחדש להגיע לפה, במיוחד לאולם המפואר הזה, זו באמת במה ראויה. אפשר להגיד את כל הקלישאות, אבל הדברים בסופו של דבר ייקבעו לפי מי תבוא חמה יותר. למכבי יש הרבה כלים בשני צדי המגרש. הקבוצה שתעשה את הפעולות הנכונות ושדברים יתחברו לה יותר, היא תצא עם יד על העליונה. אין פייבוריטית או אנדרדוג".

מאמן הפועל ראשון לציון, עידן מימון, ציין שהוא מתרגש לקראת המעמד. "אנחנו שמחים מאד להגיע בפעם הרביעית לגמר שנערך פה", אמר. "מחכים לערב, זה יום חג לכדוריד הישראלי. זה גם הסופר קלאסיקו שלנו, וברור לנו שזו משימה מאד קשה. אנחנו לא מסתכלים על מה שהיה עד עכשיו. תהיה מולנו קבוצה עם הרבה כלים, והיא עדיין לא מימשה את הפוטנציאל שלה העונה".

"אנחנו מתכוננים לזה ברצינות", אמר. "ויודעים שגם לנו יש מה לתת, הוכחנו את זה השנה. ברור שבמשחק אחד הכל פתוח, יחסי הכוחות שווים בעיני, ומי שתרצה יותר, תילחם יותר, תהיה בעלת יותר משמעת טקטית, היא זו שתנצח".