לא בכל יום זוכה הנערה הממוצעת לטוס עם קבוצה מחברותיה הטובות למדינה מוסלמית שכניסת ישראלים אליה אסורה- אבל זה ככל הנראה מה שעתיד לקרות לשחקניות הכדוריד המוכשרות מבית הספר עמית מקיף ג' בעיר.

כבר בחודש הבא עתידות שחקניות קבוצת הבנות של תיכון עמית, יחד עם המאמן המוכר רן קנון ומורה נוספת לעלות על מטוס, לעבור דרך עמאן ולנחות בדוחא שבקטאר- בה תתקיים השנה אליפות העולם בכדוריד.

הבנות של עמית העפילו לאליפות העולם אחרי שזכו בתואר אלופות הארץ במשחק נגד חולון, והן עומדות לייצג את ישראל מול 19 מדינות שיתמודדו על תואר אלופת העולם. "זו אומנם האליפות העשירית שלי כמאמן, אבל זו פעם ראשונה שאנחנו טסים למדינה ערבית", מספר מאמן הקבוצה רן קנון.

קבוצת הבנות של בית הספר עמית | צילום: באדיבות העירייה

ברגע שנודע כי קטאר תארח את אליפות העולם השנה, הודיעה התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל כי על התלמידים והוריהם לקחת בחשבון שההתמודדות תתקיים בקטאר. אבל בניגוד לציפיות, לדברי קנון התחושות בקבוצה דווקא חיוביות.

"התלמידות וההורים ממש לא חוששים, הם יותר מתרגשים", הוא אומר. "הבנו שתנאי האירוח שם מדהימים, אז אנחנו מצפים לקראת הטיסה". למשלחת תצטרף מורה נוספת וכמובן מאבטחים, והוא מוסיף כי "הורים רצו להצטרף, אבל לצערי זה בלתי אפשרי".

האתגר העיקרי שעומד בפני הבנות מהעיר בשלב הראשון הוא משחקים נגד קבוצות מרומניה וגרמניה. אולם, קנון מתנחם בכך שהקבוצה לא תאלץ להתמודד בהתחלה עם אחת מהמדיניות הסקנדינביות, שמסומנות כפייבוריטיות בולטות באליפות.

מספיק שהקבוצה של עמית תסיים באחד משני המקומות הראשונים כדי להעפיל לשלב הבא, ולהתמודד על מקומות 1-8 באליפות. "המשחקים יהיו אינטנסיביים וברמה גבוהה יותר ממה שנתקלנו בארץ, אבל אנחנו הולכים להילחם", מסביר קנון.

הפעם האחרונה בה זכתה קבוצת הבנות באליפות הארץ והעפילה לאליפות העולם הייתה ב-2010. מקיף עמית מתמודד מדי שנה ברמות הגבוהות ביותר בענף הכדוריד, בישראל, ומייצא שחקניות מקצועניות כמו ניצן דונאי (25) שמשחקת בליגה הראשונה בספרד, ועמית איזק (23) שמשחקת בליגה הטורקית הראשונה.

מנהלת מקיף ג' העמית, יפה ליבה, אמרה: "כבית ספר שחרט על דגלו שאיפה למצוינות בכל התחומים, זו גאווה גדולה עבורנו שקבוצת הבנות בכדור יד תייצג את המדינה באליפות העולם בקטאר.

יישר כוח לשחקניות, למאמן ולרכז המגמה על הנחישות, מצוינות והגינות בספורט במהלך האליפות בארץ. אני משוכנעת שכל התלמידים ומשפחותיהם, המורים וצוות בית הספר, יתמכו ויעודדו במהלך ההתמודדות באליפות העולם".