הכירו את אולם הכדורסל המתקדם בראשון לציון – היכל הספורט העירוני, "בית מכבי".

נחנך לראשונה: 2008.

תכולה: 2,500 מושבים.

המיקום: גולדה מאיר 21, סמוך לקריית ראשון ולתחנה המרכזית החדשה.

רגע בלתי נשכח: עונת 2015/16 - מכבי ראשון לציון זוכה וחוגגת אליפות היסטורית וראשונה בכדורסל בהיכל.

אולם הכדורסל 'בית מכבי' בראשון לציון משמש כמגרש הביתי של מועדון הכדורסל מכבי ראשון לציון ומכבי ראשון לציון בכדוריד. ההיכל הוקם במטרה ליצור מגרש ביתי לקבוצות האלו ומכאן נובע שמו, "בית מכבי".

האצטדיון נחנך בשנת 2008 ומאז ועד היום נותן מענה למשחקי הקבוצות הבכירות של העיר, במתן מתקן אימון מתקדם בדמות פרקטים משופרים, חדרי הלבשה מתקדמים ועוד.

הבית של הכדורסל בראשון | צילום: פייסבוק המועדון

לאורך השנים האולם שימש ומשמש לאירועים רבים נוספים, הן של האגודה והן של העירייה. כמו כן, אירח האולם את משחקי רבע הגמר, חצי הגמר והגמר של גביע המדינה בכדורסל נשים לעונת 2009. המתחם מכיל גם חדרי כושר מתקדמים, לשימוש הקבוצות הביתיות. 

היכל "בית מכבי" שימש גם בתור האולם הרשמי לאירוח משחקי נבחרת ישראל בכדוריד' ואף אירח משחקים של נבחרת ישראל בכדורסל נשים ב-2015.

סטנדרטים אירופאים | צילום: פייסבוק המועדון

המקום נמצא בבעלות בבעלות עיריית ראשון לציון ומושקעים בו מדי שנה עשרות אלפי שקלים לצורך שיקום, שימור ושדרוג הפרקט והאולם.

מועדון הכדורסל מכבי ראשון לציון נוסד בשנת 1976, והחל משנת 1988 משחק קבוע בליגה הכדורסל הבכירה והראשונה של ישראל, כבר למעלה מ-25 שנה. על כן, בעירייה טוענים כי ראוי שלקבוצה יהיה מתקן בסטנדרטים הגבוהים והאירופאים האלה.