המתעמלת הכי מפורסמת בעיר לינוי אשרם, צילום: אורן אהרוני

ראשון לציון הצמיחה כמה מתעמלים ומתעמלות מוצלחים שזכו במדליות והביאו כבוד רב למדינת ישראל ולעיר. למרות זאת, נראה שדווקא הדור הצעיר אינו מקבל את התנאים להצליח ולהתפתח בתחום, כך לפחות טוענים הורים לבנות המתעמלות בקבוצת הפועל ראשון לציון.

לדברי מיכאל זגאלסקי, אב לילדה בקבוצת התעמלות הקרקע ומכשירים, בתו וחברותיה אינן מתעמלות במקום מסודר ולא זוכות לתנאים הולמים וקריטיים להצלחתן.

"הבנות התאמנו במשך שנים רבות בבית ספר 'בארי' והוחלט שהאולם שם ייסגר והן לא תמשכנה להתעמל שם", הוא מספר.

"לנו ההורים לא הסבירו, אבל התנאים שם ממילא היו גרועים ולכן לא התנגדנו לכך. באמצע חודש אוגוסט סגרו את האולם ואמרו לנו שיש פתרון חלקי בכך שיסיעו את הבנות למושב גדרות הסמוך לרחובות שבו יש אולם שהבנות יוכלו להתעמל בו. גם הסידור הזה נגמר מהר מאוד כי ככל הנראה ההורים שם התלוננו על העומס".

לדברי האב, אחרי חודש בלבד הודיעו להורים שהבנות לא יוכלו להמשיך להתעמל גם במקום החלופי.

"הפתרון שהציעו לנו הוא להתעמל באולם ספורט בחולון, שהוא אולם מכשירים המיועד בכלל לבנים ואינו מותאם לבנות. בנוסף הציעו גם את אצטדיון האתלטיקה שזה בכלל ענף ספורט אחר שלא רלוונטי עבור הבנות. בלית ברירה הבנות נסעו לשני המקומות והתעמלו שם כדי להיות מוכנות לתחרויות אבל ברור לכולנו שזה לא הפתרון הריאלי".

ביום חמישי האחרון נפגשו נציגי ההורים עם אנשי העירייה והוצע להם כי הבנות יעברו להתעמל באולם שבבית ספר 'רמז', פתרון שלדברי ההורים הוא בעייתי.

"אמנם נראה ששם המצב טוב יותר, אבל חסר אישור בטיחותי וגם המון ציוד. חבל שאחרי כל כך הרבה זמן אנחנו מקבלים רק הבטחות ובמקום להיות מוכנות לתחרויות באופן ראוי הבנות נאלצות לנדוד בין אולמות והמוטיבציה שלהן יורדת. המאמנת של הבנות היא מאמנת בינלאומית, אבל גם לה לא פשוט. בגלל המצב חלק מהבנות עזבו ובעוד חודשיים התחרויות מתחילות".

מהעירייה נמסר בתגובה: "האולם המיועד מוכן ובימים אלה מורכבים הציוד ומכשירי ההתעמלות שהוזמנו במיוחד מחו"ל ועומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. האולם ייפתח לפעילות כבר בעוד כשבוע וחצי".