הסיבוב השני בליגת העל בכדוריד ייצא הערב (חמישי) לדרך עם מפגש בין נס ציונה לבין מ.כ באר שבע (יושלם ביום שישי עם 5 משחקים), ויוביל אותנו ל-11 המחזורים שינעלו את הליגה הסדירה, ויקבעו את סדרות רבע גמר הפליאוף וגם את הקבוצות שיתמודדו במשחקי הפליאוף התחתון.

צילום: חן קלדרון, איגוד הכדוריד

 על פניו, התמונה לפחות בקצוות הטבלה נראית בשלב זה די ברורה, במיוחד בכל הנוגע לחלק העליון, ולמעמדה של מכבי ראשל"צ המוליכה עם 22 נקודות.

האלופה הפועל ראשל"צ תשאף לסיבוב שני מוצלח יותר מהראשון. האדומים סוחבים בעיה לא פשוטה כאשר נובאק בוסקוביץ' טרם החלים לגמרי מהפציעה, ועדיין לא חזר להתאמן באופן סדיר. דניאל שקלים גם כן פצוע - והשניים יחמיצו את פתיחת הסיבוב השני. גם המקשר סאבו מסטר, שהחלים מהפציעה, עדיין מתקשה להראות את האיכויות שלו, נדמה כי מצפה הרבה עבודה למאמן, עידן מימון. 

משחקי הסיבוב השני לקבוצות העיר יחלו ביום שישי. מכבי קרית מוצקין תארח את הצהובים - מכבי ראשון לציון. הפועל ראשון לציון תארח את חולון. 

הסיבוב השני יפתח בקצב משחקים גבוה, כאשר המחזור ה-12 ייערך ב-25 בינואר, ולאחריו ב-28 בחודש ייערך המחזור ה-13, וב-1 בפברואר ייערך כבר המחזור ה-14 (ולאחריו יתקיימו ב-4 בפברואר משחקי חצי גמר גביע המדינה).

הסיבה ללו"ז האינטנסיבי היא הפגרה הבאה שמצפה באפריל (לקראת צמד משחקי נבחרת ישראל מול קוסובו במוקדמות אליפות אירופה), וסדרות הפליאוף שעשויות להיות העונה ארוכות יותר בשלב חצי גמר גביע המדינה (הפורמט הוארך לטוב עד 5 משחקים, כמו בסדרת גמר).