שחקני ואוהדי מכבי ראשון לציון בכדורסל התעוררו הבוקר (שני) בתחושות קשות אחרי התבוסה הקשה אתמול בהיכל "מנורה מבטחים", 98:64 למכבי תל אביב. תבוסה שהשאירה את הקבוצה במחזור השביעי בליגה במקום אחרון עם שני ניצחונות בלבד מתחילת העונה מול חמישה הפסדים.

צביקה שרף. זעזוע בראשל"צ| צילום: עוז מועלם

 כל הצרות הולידו הבוקר דרמה במועדון כשהמאמן הוותיק, צביקה שרף פוטר מתפקידו

חוסר הסדר בקבוצה החל לאחר התבוסה להפועל תל אביב. אחריה ניגש הגארד קמרון לונג אל מנכ”ל הקבוצה, גלעד זיו, וטען בפניו כי הוא לא מוכן להמשיך לשחק בקבוצה תחת המאמן שרף, והודיע שעד שלא יהיה שינוי, הוא לא יתאמן או ישחק בקבוצה.

בנוסף נודע ל"מיינט ראשון" ששחקנים בקבוצה חוסר שביעות רצון משגרת האימונים, שכן נאלצו להתאמן פעמיים ביום ברמת כושר גבוהה מהרגיל.

דיוויד וויבר, שסיים את חוזהו ומרקיז רייט, ממנו הביעו אכזבה בצוות המקצועי, כבר שוחררו מהקבוצה. בנושא קמרון לונג נודע ל"מיינט ראשון" כי הוא יעמוד לוועדת משמעת, ללא קשר לפיטורי שרף, שהתרחשו הבוקר. 

צביקה שרף, שהגיע במקום שמוליק ברנר באפריל האחרון, הוליך את ראשל"צ לזכייה בגביע ווינר בתחילת העונה, אבל בליגה עמד על מאזן לא מחמיא של ארבעה ניצחונות ו-13 הפסדים.

זו לשון ההודעה הרשמית שיצאה היום (שני) מהמועדון:

"מועדון הכדורסל מכבי ראשון לציון מבקש להודיע כי בתום פגישה, שנערכה הבוקר בין מאמן הקבוצה צביקה שרף לנציגי הנהלת המועדון, הוחלט כי מצב הקבוצה מחייב שינוי וזעזוע ולכן החליטו הצדדים להיפרד ברוח טובה תודה לך צביקה על עבודתך ותרומתך, מאחלים לך הצלחה רבה בהמשך דרכך".

 נכון לעכשיו, המועמדים המוביל להחלפת שרף הם גיא גודס ואריק אלפסי, מאמנה של עירוני נהריה בשלוש השנים האחרונות.