מכבי ראשון לציון ממשיכה בתקופה רעה במסגרת ליגת העל בכדורסל. במשחק האחרון נחלו הכתומים הפסד להפועל תל אביב 62-85.  

מכבי ראשל"צ. האוהדים מאוכזבים | צילום: עודד קרני מנהלת הליגה בכדורסל

במהלך המשחק הפועל ת"א חיסלה את ההתקפה של ראשל"צ, והורידה אותה ל-27% בלבד מהשדה. היריבה איבדה חמישה כדורים בלבד, וידעה לבלום בקלות יחסית כל ניסיון לקאמבק של הקבוצה המקומית.

הכתומים נכנסו למשחק לא טוב עם 17 החטאות רצופות בסיום הרבע הראשון, בו קלעו 6 נקודות בלבד,  ולמעשה סחבו גיבנת של פיגור דו-ספרתי לאורך כל הדרך. אם לא די בכך, הגיעה בשורה רעה נוספת כאשר איתי שגב נפצע שוב בקרסול, ופונה לבית החולים לצילום.

המשחק הסתיים בהפסד בית כואב נוסף, במה שהיה כנראה משחקה החלש ביותר העונה של הקבוצה. 

"תצוגה הכי גרועה שלנו העונה, מתחת לכל ביקורת, אין סיבה שזה יראה כל כך רע". אמר מאמן מכבי ראשון לציון צביקה שרף אחרי ההפסד, שהוריד את הקבוצה למקום האחרון בליגה

יש לי הרבה חומר למחשבה. הכי קל זה להתלהם. נלך הביתה, נראה את המשחק עוד פעם, נחשוב, נשב עם הצוות שלי וההנהלה, נחליט מה עושים, אי אפשר להמשיך ככה. זו ירידה של הרבה זמן. אין לי תירוצים על זה. זה לא מכובד, לא ראוי ולא נכון", הוסיף המאמן. 

שרף התייחס בדבריו גם לנושא ההתנהלות הכספית של הקבוצה, ואמר: "אני לא חותם על חוזים, לא אחראי על כספים. ההתנהלות הכלכלית של המועדון היא באחריות מלאה. אני לא יכול להשמיץ או לנגח אף אחד בזה. צריך לכבד את זה. אף אחד לא יכול להביא כסף מכיסו, ואני לא יכול להגיד לגלעד זיו או ליצחק פרי להביא כסף מכיסם. ננסה להתמודד עם זה. ברור שמכבי ראשון לא יחרגו מהתקציב, זו ההחלטה. יש עוד הרבה משחקים לשחק בעונה, המצב הוא לא טוב, וצריך להתמודד עם זה. לא נרים ידיים".