מדליית ארד הוענקה ללוחם הסמבו, טריאל אבסוב, באליפות העולם ב'קומבט סמבו' 2018. מדובר בהישג משמעותי לענף הסמבו המקומי ולמועדון 'עצמה סמוראי ראשון לציון'.

טריאל אבסוב. הישג לענף הסמבו | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של מועדון 'עוצמה'

 אבסוב בן ה-22 זכה במדליית הארד לאחר שלושה ניצחונות והפסד אחד. התחרות הבינלאומית נערכה השבוע ברומניה, והמתאבק הצעיר מתאמן בראשל"צ תחת כנפיו של מנהל המועדון, פבל מוסין.

למי שטרם הכיר, ענף הסמבו הינו ענף אמנות לחימה מודרנית, המכונה גם ספורט קרבי ושיטה להגנה עצמית. הענף פותח בברית המועצות לשעבר, והוצג כספורט רשמי על ידי ועדת הספורט הלאומית של ברית המועצות ב-1938מקור השם 'סמבו' הינו הגנה עצמית ללא נשק, ושורשי הענף מגיעים מעולם הג'ודו וההיאבקות. 

הדרך למדליה לא הייתה פשוטה. במהלך הקרב הראשון מול היריב מקירגיזסטן נפצע אבסוב בעינו, אך זה לא מנע ממנו להמשיך להתחרות, ואף לגבור על יריבו בדרך לארד. 

"זו התחרות הקשה ביותר שיצא לי להשתתף בה". אמר אבסוב לכתב "מיינט ראשון" לאחר התחרות, ומדגיש: "למרות הקשיים לא ויתרתי, אני שמח על ההישג ועל הזכות לייצג את המועדון והמדינה בכבוד".

 על הדברים הללו הוסיף יו"ר מרכז הספורט 'עצמה', איתן ברק, ואמר: "אני מברך על ההישג. מקווה ומאמין שהתוצאה תיתן דחיפה לשאר ספורטאי המועדון בתחרויות הבאות, ונתבשר על הישגים נוספים, מרכז 'עצמה' ימשיך בסיוע למועדונים, קבוצות, ספורטאים ומאמנים באמצעות מלגות וקרנות ייעודיות".