הישג מרשים לראשון לציון ולמועדון 'עצמה סמוראי ראשון לציון': בגיל 14 בלבד קוטפת ליזה קובליוב מדליית ארד לישראל. 

ליזה קובליוב. אלופה | צילום: שי גייזינגר

ענף הסמבו הינו ענף אמנות לחימה מודרנית, שפותחה בברית המועצות לשעבר, מקור השם: הגנה עצמית, ושורשיו באים מעולם הג'ודו וההיאבקות

ליזה קובליוב, המתאמנת במועדון 'עצמה האתלט ראשל"צ', הנתמך ע"י מרכז הספורט 'עצמה', התחרתה במשקל של עד 65 ק"ג, וניצחה את יריבתה מבלארוס בקרב על הארד. הישג זה מתווסף לניצחון שהגיעה אליו בבאוגוסט האחרון, כאשר זכתה במדליית ארד באליפות העולם לבתי ספר. 

מאחר והמתאבקת הצעירה היא ילידת שנת 2004, והאליפות היא עד גיל 16, יש לה עוד שנתיים בשכבת הגיל הזו, מה שמעלה את רמת הציפיות כמו גם את התקווה למדליות נוספות בהמשך. 

"לאחר הצלחה באליפות העולם בוגרים, אנו רושמים עוד הישג מרשים גם בגילאי הקדטים. ההישגים של השנה האחרונה מראים על עבודה קשה והעומק באיגוד הסמבו בישראל". אמר מאמנה ומנהל המועדון פבל מוסין, והוסיף: "לאחר הודעה של ועד האולימפי העולמי על קבלת ענף סמבו למשפחה אולימפית, אנו כולנו תקווה לכניסת הענף למשחקים 2024 בפריז. נעשה את המקסימום להיות מוכנים ולייצג את מדינת ישראל בכבוד". 

גם יו"ר מרכז 'עצמה', איתן ברק, בירך על ההישג ואמר: "ברכות חמות לליזה שבהרבה נחישות והתמדה השיגה תוצאה נפלאה וחזרה עם מדליה לישראל, גאווה גדולה".