מכבי ראשון לציון בכדורסל הבטיחה אתמול (שני) את העפלתה לגמר גביע המדינה, אחרי שגברה 70-86 על הפועל תל אביב.

 גודס | צילום: ראובן שוורץ

הכתומים יפגשו את הפועל ירושלים שהדיחה את הפועל חולון למשחק עם ניחוחות היסטוריים שיעלה זיכרונות נעימים במיוחד מגמר הפיינל פור של 2016 באותו אולם, מול אותה היריבה.

"אני מאושר. החבר'ה ביצעו את זה בצורה מושלמת", אמר מאמן הקבוצה גיא גודס בסיום המשחק. "זה מה שעשינו כל הזמן. בחצי הראשון הכדורים לא נכנסו לנו, בחצי השני עשינו 6 מ-14 מחוץ לקשת, הדקנו את ההגנה ועצרנו אותם על 70 נקודות שזה הדבר שדיברנו עליו לפני. שאפו לכל המערכת.

"היינו יותר אגרסיביים, חמישה שחקנים היו בעניין ועל הכדור, ובצד של הכדור עשינו המון דיפלקשנים. זה יצר לנו כדורים קלים למתפרצות. ברגע שאנחנו מהדקים את ההגנה, הכול הרבה יותר זורם".

"לפני המשחק שאלו אותי רק על איגור", סיכם גודס. "הכוח שלנו כקבוצה זה הביחד, בכל יום מישהו אחר יכול לבלוט. יש לנו שני שחקנים דומיננטיים - קמרון ואלכס, כל השחקנים שמסביב בלעדיהם לא היינו מגיעים לאן שהגענו".

גם הבעלים יצחק פרי נשמע מאושר בסיום הניצחון הגדול. "הייתי מעביר את המשחק בכיף לתל אביב", צחק פרי. "בכל מקרה, הקבוצה שלנו תילחם עד השניות האחרונות, אני אוהב אותם ומאמין בהם".

השחקנים יקבלו יום מנוחה וברביעי בערב יערכו את האימון המסכם לקראת המפגש מול ירושלים, אותה כבר ניצחו פעמיים העונה, בליגה ובגביע ווינר. אחרי שכ-1,000 אוהדים הגיעו לחצי הגמר בקבוצה מצפים לפחות ל-2,000 כתומים ביציע כדי לנסות ולפצות על פערי היכולת הגדולים לטובת הפועל ירושלים.