עיריית ראשון לציון מקדמת הקמת פארק אקולוגי ענק שיתפרש על שטח כולל של למעלה מ-300 דונם. מרכז הפארק יהיה למעשה אגם הנקיק הארוך אותו מתכוונים להרחיב ולהעמיק עוד יותר ובסך הכל האגם יתפרש על שטח של 150 דונם. מסביבה יוקמו מדשאות על שבעה דונם ועוד כשלושה דונם יועדו למתקני משחק. 13 דונם יהיה מיועד לאזור פיקניק ומחנאות ו-35 דונם לשימור ושיקום. את כל זה יקיפו 140 דונם של מחייה עשירה. הפארק יכלול גם טיילת היקפית, טיילת מעגלית ושבילי אופניים. את האגם יחצו שלושה גשרים. החברה הכלכלית, בראשות ניצן פלג, מעריכה את עלות הקמת הפארק בכ-50 מיליון שקלים.

אגם הנקיק ואחיו הוותיק ממנו- אגם ראשון, הם שני אגמים מלאכותיים שעיריית ראשון לציון הקימה במיליוני שקלים על מנת לאגור מי גשמים ולעשות בהם שימוש. כבר היום חוסכת העירייה מיליוני שקלים מדי שנה כאשר היא משתמשת במי הגשמים שבאגמים להשקיית מדשאות ופארקים במערב העיר וכן את האצטדיון העירוני. שני האגמים מהווים גם תחנת מעבר של נדידת ציפורים.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "אין מקום טוב יותר לפארק אקולוגי במערב מאשר סביב אגם הנקיק הקסום שמהווה פנינת טבע מדהימה במרכז הארץ". חבר המועצה, מחזיק תיק חופים ואגמים, עידן מזרחי הוסיף: "האגמים האלו, שאמנם הם מעשה ידי אדם, יצרו לנו פנינת טבע מדהימה ביופייה בפאתי העיר, והתפקיד שלנו הוא לפתח את האזור מחד, ולשמור על ערכי הטבע, מאידך. בקרוב נחנוך גם מעגן סירות ויתאפשר שיט באגם ראשון".

כפי שנראה תושבי ראשון לציון יוכלו לחוש בטבע מבלי לצאת הרחק מעיר. "מדובר בפרויקט גדול ומורכב שמנצל את הנתונים הקיימים בשטח וינגיש את האגם וסביבתו למבקרים ומטיילים" ציין, מ"מ יו"ר הדירקטוריון בחברה הכלכלית, אייל מושיוב.