חשבון המים. "מאיפה היא תביא להם?"

תיה פנסו, תושבת ראשון לציון כבת 80, גילתה לחרדתה שהיא חייבת 300 אלף שקל לתאגיד המים 'מניב', בשל חוב שהצטבר משנת 1992.

"לפני כ־25 שנה לאמא שלי היה חוב, אבל מאז לא התקבלה כל התראה", מספרת ענת, בתה של בתיה. "לא היה שום ניתוק או כל דבר שיש בו כדי לתת לנו סימן שיש לה חוב.

"לפני כשבוע היא התקשרה ל'מניב' כדי לברר כמה ירד לה, וביקשה הסבר על חשבון המים שלה. הפקידה שענתה לה הסבירה לה על החשבון החודשי, ובסוף השיחה אמרה שיש לה חוב של 300 אלף שקל".

ענת מספרת שהתגובה של אמא שלה הייתה קשה. "באותו רגע עלה לחץ הדם שלה והיא נכנסה לטירוף. היינו כבר בדרך לבית החולים כדי לאשפז אותה".

ענת הלכה ל'מניב' כדי לבדוק מאיפה נובע החוב הגדול. "ביקשתי מאחת העובדות לדעת על מה החוב, אבל אף אחד לא ידע לומר לי. רק אחרי כמה שיחות אחת המנהלות פירטה את החוב. ביקשתי ממנה שייתנו לי מסמכים רלוונטים אבל לא היו להם.

"אחר כך הם אמרו לי שאולי ילכו לקראתי והיא תשלם רק עשרה אחוז מהחוב, 30 אלף שקל, שזה גם המון כסף", אומרת ענת. "אימא שלי היא בת 80 וחיה על קצבת זקנה, מאיפה היא תביא להם 30 אלף שקל?".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה כי בניגוד לטענות המשפחה, קיומו של החוב היה ידוע להם ולא נפל עליהם בהפתעה: "מדובר בחוב כבד מאד שצברה המשפחה במשך שנים. המשפחה הייתה מודעת לחוב זה ואף התנהל עמה דין ודברים, במקביל לכך נשלחו התראות ומכתבים בנוגע לחוב. לפנים משורת הדין, העניין יובא לדיון בפני ועדה עירונית על מנת לבחון כיצד ניתן לסייע למשפחה בנושא זה".