חלומות יכולים להפוך למציאות, רק צריך קודם לדמיין אותם, ואז להתחיל לעשות. אצל רמונה וייס, אם לארבעה וקואצ'רית במקצועה זוהי דרך חיים. דווקא מהמקום בו חוותה התרסקות כלכלית עם משפחתה, שכחלק ממנה הם נאלצו למכור את ביתם, רכביהם, והעסק המשפחתי, היא צמחה. "ישבתי באותה תקופה עם חברה שאמרה לי, אין לי מה לתת לילדים לאכול, וכשהבנתי שאין לי את היכולת לעזור לה, הבנתי שאין לי אפשרות לתת" אומרת וייס, ומוסיפה "איבדנו את הכול" ועצב מהול בשמחה נשמע בקולה.

צילום: שגיא פלדמן

לקח לה ולמשפחתה זמן להתאושש מהחובות הכספיים שחנקו אותם כלכלית, וכשהחלה לחזור למוטב הבינה שיש ייעוד שהוא הרבה יותר חזק מכל עיסוקיה הקודמים. "כל החיים ידעתי מה אני צריכה לעשות" אומרת בהתרגשות, "הבנתי שאם אעשה משהו למען מישהו אז אני בעצם יכולה לעשות משהו בשביל עצמי, דווקא במקום הכי נמוך גיליתי את העוצמה" מדגישה בגאווה. וייס ארגנה במשך ארבע שנים בשיתוף פעולה עם שתי בנותיה, שלי (14) ורום (12) יריד תרומות בגדים בבית צ'רנר ביפו, ומשם כשראתה את ההיענות וחשה סיפוק ממעשיה, נרקם בראשה הרעיון להקים חנות שתשמש כמיזם קהילתי ללא כל מטרת רווח למען אוכלוסייה דלת אמצעים.

"פניתי לאייל לשד מנהל המרכז הקהילתי בקריית גנים סיפרתי לו על הרעיון שלי, והוא הקצה לי מיד מקום במתנ"ס, בלעדיו ובלעדי אלי פולק מנכ"ל החברה העירונית זה לא היה קורה", וייס מפגינה התלהבות לאורך כל השיחה ולא שוכחת להוקיר את כל האנשים שעזרו לה בדרך. "מוטי עג'מי סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה הגיע לעזור לנו, והוא מקשר אותנו באופן קבוע אל קהל היעד האמיתי, אלו שבאמת צריכים את העזרה". ומוסיפה כי חברתה הטובה סמדר חנון הצטרפה אליה תוך כדי התהליך ולקחה חלק בלתי נפרד בהקמת המקום.

עוד לפני הכניסה לחנות הבגדים שממוקמת בקריית גנים ניתן לראות את דלת הכניסה עליה מוטבעת האמרה "פשוט לאהוב" אי אפשר להתעלם מכך, "כשאתה עושה משהו מהנשמה זה מעצים את הנשמה שלך" אומרת וייס עם ניצוץ בעיניה. כיום עומדת חנות בגדים, שאפשר לחוש בה חווית קנייה אמיתית, ואווירה של בית חם. ניתן למצוא בה: ביגוד, הנעלה ומגוון מוצרים אופנתיים. כמעט אי אפשר להאמין שעד לפני כמה חודשים זו הייתה בסך הכול מרפסת.

החנות מיועדת לקהל הרחב (ילדים, גברים ונשים) והפריטים בה נמכרים בעשרה שקלים לכל הלקוחות, ובשקל בלבד לאוכלוסייה דלת אמצעים. וכל תכולתה מגיעה מתרומות ברוחב לב. "התרומה כאן היא משולשת, אנו מתרימים פריטים, מוכרים בשקל, ואותו שקל נתרם בחזרה לנושאים שאנו חושבים שיש להעניק להם פתרון" אומרת וייס.

נראה כי כל הקשור לחנות מונע מטוב לב. "אני רואה את החנות הזאת כמיזם קהילתי, הקהילה נותנת וגם מקבלת חזרה, המטרה היא שיגיעו משפחות שאין להם, אנחנו כאן בסוג של שליחות" אומר אייל לשד, מנהל המרכז הקהילתי. טניה כפרי, תושבת ראשון לציון ומזכירה במקום מציינת "זהו רעיון נהדר, ראיתי מישהי שיצאה מחויכת עם זוג נעליים וכל כך התלהבה שנתנה חמישה שקלים במקום שקל אחד".

חשוב לוייס לציין כי גם אלו שמתביישים מקבלים אצלה מענה. "הגיע אליי מפה לאוזן שישנה משפחה דלת אמצעים שההורים מובטלים, האם בהריון ויש להם שישה ילדים, ווידאנו את המידות של כולם ושלחנו אליהם רכב עם בגדים". ועם חיוך גדול היא מבהירה כי אלו שמגיעים אליה לחנות לא יוצאים רק עם חולצה אלא עם אור לנשמה.

שעות פתיחה:
ראשון 16:00-19:00
רביעי 10:00 13:00
שישי 10:00-13:00