פארק האגם (צילום: יחסי ציבור)

'פארק האגם' במערב ראשון לציון, הסמוך למתחם 'יס פלאנט' ופארק השעשועים ה'סופרלנד', יהפוך בשנים הקרובות למתחם מסחרי ותיירותי גדול. כך עולה בעקבות אישור החלטה שהתקבלה לאחרונה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

על פי החלטה זו, ייבנה המתחם החדש על שטח של 1,249 דונם, שמתוכם 38 אלף מ"ר מיועדים למסחר, 183 אלף מ"ר עבור תעסוקה ו־35 אלף מ"ר למבני מלונאות ואתרי תיירות.

התוכנית המדוברת תשנה לחלוטין את פני האזור, ותיבנה לאורך הגדות הדרומיות והמזרחיות של האגם, שהפך בשנים האחרונות לאטרקציה מרכזית לתושבי אזור השפלה והמרכז.

מתחם זה, הממוקם בסמוך לגבול המוניציפלי שבין ראשון לציון ובת ים, מהווה את עתודת הקרקע האחרונה והמשמעותית ביותר לפיתוח ראשון לציון מבחינת עסקים, מסחר ותיירות, ולכן לקברניטי העירייה היה חשוב לפתח את התוכנית.

אחד מיתרונותיו הגדולים של האזור הוא בקרבתו לצירי תנועה ראשיים: מרחק דקות נסיעה ממחלף איילון לכיוון כביש 431, ובסמיכות לתחנת הרכבת בדרך משה דיין, קו המוביל את הנוסעים מתל אביב ועד אשדוד.

לאחר שבהליך התכנון נשמעו חששות מצדם של פעילי איכות הסביבה מכך שפיתוח מואץ באזור האגם יפגע בטבע שבמקום, מבטיחים בעירייה כי בתוכניות שאושרו יש דגש על שמירת הטבע הקיים, והקפדה על איכות המים והאוויר באזור.

לדברי ראש העירייה, דב צור, מדובר בתוכנית בעלת חשיבות רבה, שתקדם מאוד את מעמדה של העיר באזור גוש דן והשפלה. "אלה תהליכים ארוכים, מורכבים ולא פשוטים בכלל, אבל אט אט תופסת ראשון לציון את מקומה הראוי בזירת העסקים של מדינת ישראל", אומר צור. "עמלנו במשך שנים כדי להגיע לרגע הזה, שבו נוכל להציע לגופים גדולים במשק לעבור אלינו וליהנות מנגישות, מיקום מרכזי וחדשנות. גופים גדולים כמו 'ידיעות אחרונות', הבנק 'הבינלאומי', קבוצת 'דיסקונט' ועוד, הביעו בנו אמון ורואים בראשון לציון את משכנם".