שכונת נחלת יהודה (צילום: ירון ברנר)

משרד האוצר פרסם לאחרונה מכרז 'מחיר למשתכן' לבנייה של כ־2,500 דירות בשכונת נרקיסים בראשון לציון, שיוצעו במחירים ברי השגה לזוגות צעירים ולזכאים.

שכונת נרקיסים היא אחת מארבע שכונות שיקומו בשטח מחנה צריפין המתפנה והראשונה שמקבלת תוקף. השכונה תכלול כ־4,000 יחידות דיור וכן 29 אלף מ"ר מסחר ו־56 אלף מ"ר תעסוקה. השדרה הראשית של השכונה תהיה המשכה הישיר של שדרות ירושלים ממרכז העיר ותכלול קטע מהקו החום של הרכבת הקלה.

יותר ממחצית מהדירות יוצעו במחיר זול ממחיר השוק, ובחירת הרוכשים תיעשה בהגרלה. מדובר במהלך נוסף של המדינה להזרים לשוק דירות במחירים ברי השגה במיוחד לזוגות צעירים.

מבחינתה של ראשון לציון מדובר בהגעה של אוכלוסיות צעירות נוספות לעיר. החשיבות הגדולה שרואה העירייה בהקמתה של השכונה החדשה באה לידי ביטוי במפגש אדריכלים אשר התקיים בשנה שעברה בעירייה ואותו הובילה אדריכלית העיר, ורד סולומון ממן. המפגש נערך לקראת התחרות הפומבית, שפרסמה העירייה בשיתוף עם עמותת האדריכלים בישראל, בנושא תכנון מתחם ציבורי חדש בגודל של כ־70 דונם בכניסה לשכונת נרקיסים. "מדובר בשטח חשוב במיוחד שיחבר בפועל בין העיר הוותיקה להמשכה החדש, מצאנו לנכון לפתוח את התכנון לכלל האדריכלים במדינה כדי שיציעו לנו את התכנון המיטבי לעירוניות טובה תוך ניצול קרקע ציבורית ויצירת מקום פעיל ותוסס, כיאה לשדרה עירונית של עיר בסדר הגודל של ראשון לציון".

לתוכנית זו של דיור ב'מחיר למשתכן' בעיר, קדמה התוכנית בשכונת הרקפות שזכתה להיענות רבה, הן מצד יזמים והן מצד ציבור הרוכשים.