צבעו בכתום | shtterstock

      

 החלטתו של בעל בית במתחם מגורים בשכונת חתני פרס נובל בראשון לציון לצבוע את חזית ביתו בצבע כתום עז, בשונה משאר חזיתות הבתים במתחם, מעוררת ויכוח סוער בין תושבי השכונה ושכונות אחרות בעיר.

הוויכוח החל לאחר שאחת משכנותיו של בעל הבית העלתה לפייסבוק פוסט מחאה נגד הצבע החריג לדבריה. לטענת השכנה הצעד של השכן אינו חוקי מאחר שהוא מנוגד לאחד מסעיפי חוק העזר העירוני העוסק בחזיתות הבתים הפרטיים במתחמי מגורים.

העלאת הפוסט גררה גל גדול של תגובות שנעו בין תמיכה בכותבת הפוסט לבין טענות קשות כלפיה על כך שהיא פוגעת בזכותו של בעל הבית לצבוע את ביתו לפי טעמו וכראות עיניו.

אולם למרות הסערה שעורר הפוסט, עומדת הכותבת על דעתה וטוענת שהצדק עימה וכי אף פנתה לאגף ההנדסה העירוני לבדיקת הסוגיה. לדבריה, עשרות בתי המגורים במתחם שבמרכז השכונה נצבעו בצבע אחיד ורק ביתו של שכנה נצבע בצבע שונה, המבדיל אותו משאר הבתים.

כדי לחזק את עמדתה טוענת כותבת הפוסט כי אין למיטב הבנתה אף שכונת בתים פרטיים בעיר שבה נצבע בית בצבע חריג בהשוואה לבתים אחרים והיא מביאה מספר דוגמאות לכך.

עוד היא מוסיפה כי בערים אחרות, כמו מודיעין וירושלים למשל, חל איסור לצבוע את בתי המגורים בצבע שהגוון שלו שונה מצבעי הבתים שבונה הקבלן, במיוחד כשמדובר על מתחם שנבנה על ידי קבלן אחד, כמו המתחם שבו היא מתגוררת.

כותבת הפוסט הדגישה כי בשעה שבה חתמה על חוזה הרכישה של הבית נמסר לה על ידי הקבלן כי היא יכולה לצבוע את ביתה בגוון שתבחר, אולם רק מתוך רשימת צבעים שהציע הקבלן – וכי הצבע הכתום שבו בחר השכן לצבוע את ביתו לא נמנה עם צבעים אלה.

תגובת העירייה:  "שיפוץ חזיתות הבתים צריך להעשות על פי חוק העזר העירוני. ככל שההיתר של הבניין קובע צבע מסויים לבניין – יש לפעול על פי ההיתר".