הדמיית נחלת יהודה | קרדיט הדמייה א. א. סטודיו אלכס

        

תוכנית פינוי בינוי בנחלת יהודה אושרה לתוקף בתנאים על ידי הוועדה המחוזית.  מדובר בתוכנית שהומלצה להפקדה על ידי הועדה המקומית כבר ב-2012 ברחובות אלי כהן והשניים.

בעיריית ראשון לציון מבקשים לקדם את התוכנית לאור העובדה כי 200 יחידות הדיור, שהן רוב יחידות הדיור בתוכנית, הינן בשיכונים משנות ה-60 וה-70, במצב פיזי ירוד וללא מעליות. כדי להימנע מצפיפות ועומס על התשתיות, כפי שטומנת בחובה תוכנית פינוי בינוי, הוחלט להשתמש באצטדיון הסמוך כשטח השלמה.

בסך הכל ייבנו 800 יחידות דיור בבניינים בני חמש-שש קומות בשטח המפונה, ועל מגרש הכדורגל יבנו חמישה מגדלים ושטח מסחרי. יש לציין כי אצטדיון חלופי מתוכנן בנחלת צפון, שכונה חדשה שתבנה בסמוך. עד הקמת השכונה החדשה, יינתן פתרון ביניים במגרשים הסמוכים.

התכנית מאפשרת הקמת המגדלים תחילה,  כך שבידי הדיירים תהיה האפשרות לעבור ישירות מהדירה שלהם לדירה החדשה. 

מהנדס העירייה, קיריל קוזיול, אמר כי תוכנית זו היא חלק ממדיניות העירייה לקדם תכניות התחדשות עירונית במתכונת של בינוי -פינוי -בינוי בשיכוני רכבת ישנים ורעועים בהם לא ניתן לממש את תמ"א 38 לצורך חיזוק בפני רעידות אדמה. הליך דומה מקדמת העירייה בימים אלו בשכונת רמת אליהו. שם על בסיס שטחי השלמה שהצליחה העירייה לקבל מהמדינה, יצאה לדרך התוכנית.