עשרות בעלי עסקים מאזור ראשון לציון השתתפו היום (א') בסדנה משותפת לחברת גוגל ישראל ולרשת ידיעות תקשורת, לקידום עסקים קטנים ובינוניים.

האירוע, שהתקיים במרכז המבגרים של ידיעות אחרונות הממוקם באזור התעשייה של העיר, הוא מיזם בנושא חדשנות דיגיטלית, המסייע לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לקדם את עצמם במדיה הדיגיטלית.

הסדנה התשיעית לקידום העסקים הקטנים והבינוניים | צילום: אבי מועלם

את הסדנה, המתקיימת זו הפעם התשיעית במתכונת זו, פתחה מנהלת אתרי מיינט ועיתוני ידיעות תקשורת באזור השפלה, אורלי קנטור, שבירכה את בעלי העסקים ואת אנשי חברת גוגל.

"יצאנו במסע משותף להביא אליכם את את המומחים הגדולים ביותר של גוגל", פנתה קנטור לבעלי העסקים והוסיפה: "אנחנו מחפשים להפוך עסקים קטנים לגדולים ולצמוח יחד איתם".

אורלי קנטור. "מסע משותף" | צילום: אבי מועלם

מנהל השיווק של גוגל ישראל, עמית שיימן, ניהל את הסדנה, שבמהלכה למדו בעלי העסקים לפתוח לעצמם דף עסקי חינמי של בית העסק שלהם.

עוד למדו הנוכחים שיטות לקידום עסקיהם במדיה הדיגיטלית, יצירת אתר המותאם לטלפונים ניידים, טיפים לשימוש בטלפון החכם לצילום וניתנו להם כלים לשימוש והפעלה נכונה של הדף העסקי.

עמית שיימן. בעלי העסקים זכו להדרכה צמודה | צילום: אבי מועלם

"זו הסדנה התשיעית שלנו ברחבי הארץ ביחד עם ידיעות תקשורת", אמר שיימן למשתתפים, "ובראייה שלנו זו הזדמנות עבורנו לפגוש אתכם ולתת לכם כלים שימושיים וחשובים".

שיימן סיפר לבעלי העסקים, שהגיעו מתחומים שונים ומגוונים, כי השימוש של עסקים בישראל במדיה הדיגיטלית – דפים עסקיים, אתרים ודפי עסק ברשתות החברתיות, הוא מהגבוהים בעולם המערבי.

"שמונים אחוז מהעסקים במדינה נעזרים במדיה הדיגיטלית, נתון גבוה בהשוואה להרבה מדינות, ומי שעושה זאת גדל מהר יותר, זאת עובדה", הסביר שיימן.

במהלך הסדנה נעזרו בעלי העסקים, שישבו מול מחשבים ניידים, במדריכים מטעם גוגל שלימדו אותם כיצד לפתוח את דף העסק ולנהל אותו בצורה יעילה וכן ענו על שאלותיהם.

"אין בכלל מה לומר, זה תהליך חשוב ומשמעותי מאוד לעסקים קטנים ובינוניים ולאנשים שמחפשים לצמוח ולהתפתח ובעצם אין אחד שלא רוצה", אומרת איילת לביא, שהשתתפה בסדנה. "כמו בכל נושא, רוב האנשים לא ממש מבינים בזירה הדיגיטלית ולמרות שהיא פשוטה לכאורה, לא תמיד קל 'לשחות' בה, לכן אירוע מסוג זה הוא חשוב, מחזק ומועיל".

מסע העסקים הקטנים עומד להגיע בקרוב לסופו. שני המפגשים האחרונים ייערכו בראשון לציון בתאריכים הבאים: 13.3 ו-18.3. להרשמה לחצו כאן.