מותגי האופנה הגדולים בעולם הצליחו לבנות לעצמם שם כה יוקרתי, עד כדי כך שלקוחות מוכנים לשלם סכומי כסף גבוהים רק בגלל השם שעל התווית. על פי החשד, תושב ראשון לציון ניצל את העובדה הזו ומכר מוצרים שהוצגו כמותגים- על אף שהיה מדובר בזיוף. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום.

האיש, תושב העיר כבן 40, פתח חנות של בגדים ואביזרים ברמת גן, והכריז שבחנות שלו נמכרים המותגים האיכותיים והיוקרתיים ביותר.

למרות המחירים הגבוהים שגבה- אלפי שקלים לפריט- הוא הצליח למכור את מרכולתו ואפילו צבר קהל לקוחות קבוע, שהיו מוכנים לשלם ממיטב כספם עבור פריטים של מעצבים כמו לואי ויטון ואיב סאן לורן.

המחשה: שאטרסטוק

מה שהם לא ידעו זה שמדובר בזיופים למותגים שהאיש הזמין דרך האינטרנט. הגבר היה קונה את הבגדים בזול באתרים סיניים, ואז מציג אותם כמותג מקורי ומוכר במחיר מלא.

כך לדוגמה, מי שרצה לרכוש תיק של לואי ויטון וזוג נעליים של ולנטינו נאלץ להיפרד מ-4,400 שקלים. על פי בדיקת המשטרה, במקום הייתה לקוחה קבועה שבמשך שנתיים רכשה פריטים בסכום שעולה על 100 אלף שקלים.

החנות התנהלה כך במשך שלוש שנים, עד שלמשטרה הגע מיגע אודות התרמית שמבצע האיש. נפתחה חקירה בעניין, ובשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות מכירה והפצה בהיקף מסחרי.