מי מאיתנו לא מתחרט מדי פעם על הדברים שעשה או החלטות שקיבל, ובטוח שאם היה יכול לחזור בזמן היה בוחר אחרת. חרטה היא רגש טבעי, ותמיד בדיעבד אנחנו חכמים יותר. למה זה קורה והאם זה ניתן לשינוי? אם תשאלו את יורם קראוס, מייסד אפליקציית אינפי, התשובה היא כן.

קראוס הבין שעם הזמן אנחנו מתבגרים, והחוויות שאנחנו עוברים משנות את השקפותינו וחוויותינו. השיקולים וסדרי העדיפויות משתנים, ובחירה שעשינו לפני 10 שנים, חמש שנים או אפילו לפני חודש- יכולה להראות שגויה לאור הניסיון שצברנו בזמן הזה.

כדי למנוע את החרטה בדיעבד ולעזור לנו לקבל את ההחלטות הנכונות, קראוס פיתח את אפליקציית אינפי- אפליקציה של בינה מלאכותית שאמורה לשמש בתור "עוזר אישי", שמכיר את המשתמש ועוזר לקבל את ההחלטות הנכונות בזמן הנכון, במקום במבט לאחור.

צילום: באדיבות יורם קראוס

מדובר בתוכנת בינה מלאכותית שהוכנסה בה 120 שנים של מחקר פסיכולוגי, עם יכולת לימוד שעולה על יכולת הלימוד האנושית. היא מתחילה את פעולתה בלמידה וניתוח של אופי האדם: הדעות, הערכים, הרגשות, העבר שלנו והמחשבות שלנו. בדיוק כמו השכל האנושי, רק הרבה יותר מדוייק ומהיר.

אינפי גם מתקנת את עצמה, כשהיא רואה שדברים משתנים אצלנו או סביבנו, ולומדת מה החוזקות והחולשות של המשתמש- כולל חוזקות חבויות שלא פותחו, והיא עוזרת לממש ולהוציא אותן החוצה. 

למעשה, מדובר במעין פסיכולוג ממוחשב-  כזה שעוזר למשתמש להבין את עצמו, ללמוד על התכונות שלו, להשתפר, ולקבל את ההחלטות שיטיבו עימו ומתאימות לצרכים ולרצונות שלו.

רוצים לגלות אם זה עובד? הורידו את האפליקציה: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infibond.infi