לעיתים קרובות שומעים על העלייה המתמדת במחירי הדירות, שלא פוסחת גם על ראשון לציון. בניסיון לבלום את העלייה ולהוריד את מחירי הדירות מצטרפת גם ראשון לציון לתוכנית "מחיר למשתכן", וקרוב ל-500 דירות בה יוגרלו ויימכרו בהנחה של מאות אלפי שקלים.

ההרשמה להגרלה הגדולה של תוכנית "מחיר למשתכן", שיזם שר האוצר משה כחלון תתחיל מיום ראשון הקרוב (18.6), ותימשך למשך ארבעה שבועות עד ה-9.7.17. במסגרת התוכנית יוגרלו בין הזכאים 490 דירות בראשון לציון, כאשר 98 דירות ישמרו לבני העיר.

בהגרלה, שתוצאותיה יפורסמו ב-14.8.17, יוגרלו כ-15,000 יחידות דיור ב-24 יישובים ברחבי הארץ, שיאפשרו לאלפי זוגות צעירים ומשפחות לרכוש את דירתם הראשונה במחיר מופחת בעשרות אחוזים ממחיר השוק.

כל הזכאים לדירה על פי התוכנית יוכלו להירשם להגרלות בשלוש ערים שונות במקביל. עבור אלו שלא יזכו, הגרלה גדולה נוספת תפתח באוקטובר 2017, וגם בה ישתתפו דירות בראשון לציון.

עד כה זכו למעלה מ-10,000 זכאים בדירות מוזלות ביישובים שונים בארץ, וכעת מגיעה ההזדמנות גם לראשון לציון. התוכנית צפויה לצמצם את הביקוש לדירות (ובכך להוריד את המחירים בשוק) ולסייע לעשרות אלפי זכאים לממש את זכותם לדירה במחיר נמוך משמעותית בהשוואה לדירות דומות באותם יישובים. 

אז מי הזכאים להשתתפות בהגרלה? זוגות או יחידים, נשואים או ידועים בציבור מעל גיל 35 ונכים מעל גיל 21 , ללא דירה רשומה על שמם ב-6 השנים האחרונות.

כללי ההשתתפות בהגרלה הגדולה זהים לאלו החלים על נרשמי מחיר למשתכן וייעשו באמצעות הרשמה להגרלות באתר  dira.moch.gov.il. הגרלה זו שונה מההגרלות הרגילות של תכנית מחיר למשתכן בכך שהיא מאפשרת לכל זכאי להירשם לפרויקטים בשלושה יישובים במקביל, ובכך להגדיל את הסיכוי לזכות.

התאריכים החשובים למשתתפים בהגרלה

כאמור, ההרשמה להגרלה הגדולה תהיה פתוחה למשך כארבעה שבועות החל מ-18.06.2017 בחצות ועד ל-09.07.2017. הודעות אישיות בדבר זכייתם בדירה יימסרו ל-15,000 הזוכים ב-14.8.2017. בעקבות הכנסת מנגנונים לשיפור התהליך שהוטמעו לאחרונה, זכאי שזכה בדירה יוכל להגיע ולבחור את דירתו בתקופה הקרובה ולא יותר משנה מיום הזכייה. 

אז מה צריך לעשות כדי לרכוש דירה במסגרת התכניות?
 
   1. הוצאת אישור זכאות

   2. כניסה לאתר זה באמצעות מספר זהות וסיסמה
      
   3. הרשמה להגרלה באמצעות אתר זה
      
   4. המתנה להגרלה ולמידע על תוצאותיה
      
   5. בדיקת האפשרות למימון הדירה
      
   6. בחירת דירה אצל החברה הבונה וחתימה על חוזה
      
   7. מימוש המענק בתכנית מחיר למשתכן והוצאת תעודת זכאות למשכנתא

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון: "כל עוד זה תלוי בי, איש לא יגזול עוד את הזכות של זוג צעיר לבית ראשון. מחיר למשתכן היא עובדה מוגמרת. היום אנחנו מרחיבים אותה ב- 15,000 יחידות דיור ונמשיך להרחיב אותה אפילו יותר בעתיד הקרוב.

"מעל לעשרת אלפים זוגות צעירים זכו בדירה מוזלת באמצעות מחיר למשתכן ונמצאים בשלבי רכישה, חלקם יכנסו לבתים שלהם כבר בשנה הקרובה. הוכחנו שאפשר לתת דירות במחירים סבירים - וכך הפסקת הספסרות בקרקע הביאה להתקררות כללית בשוק והזוגות הצעירים רואים שהם יכולים לקבל דירה במחיר אחר ולא מוכנים לשלם מחיר גבוה.

"הגברנו את נושא בני המקום - עינינו לא צרה באף סקטור או אוכלוסיה. אנחנו יודעים שבאזורים מסוימים, בקיבוצים ובמושבים, יש את המושג של בנים ממשיכים. אנחנו מאמינים שגם לעירוניים מגיע לגור ליד המשפחות שלהם ולכן דאגנו שיהיו בני מקום גם במחיר למשתכן".

יו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי: "ענף הנדל"ן הוא ענף שדורש סבלנות רבה. המטרה העיקרית של ההגרלה הגדולה היא להעניק ודאות לנרשמי מחיר למשתכן. ההגרלה הגדולה תוציא 15,000 זוגות צעירים ממעגל הביקושים ובכך תצמצם בצורה משמעותית את מספרם של חסרי דירה בבעלותם בישראל".