מתחם האמנים בראשון לציון, אחד הפרויקטים הגדולים ביותר מבחינת היקף הבנייה בתוכנית פינוי־בינוי בראשון לציון בפרט ובאיזור המרכז בכלל, מקבל דחיפה משמעותית נוספת: בימים אלה מסתיימות העבודות בבניין המגורים החמישי, מתוך 14 מגדלים שייבנו בסך הכל עם סיומו של התהליך.

מדובר במתחם למגורים ברחוב גבעתי שבשכונת סלע שבמזרח העיר, באתר שבעבר עמדו בו כמה בנייני רכבת ישנים שנבנו לפני למעלה מ־50 שנה.

קרוב ל־300 הדיירים שהתגוררו בהם חתמו לפני כמה שנים על תוכנית פינוי־בינוי גדולה, שכוללת הקמה של 14 מגדלי מגורים בגובה של בין 19 ל־31 קומות שייבנו על שטח של כ־52 דונם ויכללו, בסופו של דבר, קרוב ל־1,400 יחידות דיור.

משנים את פני השכונה. מתחם האומנים | צילום: שי אלבלינג

אנשי חברת הבנייה "האחים דוניץ", האחראים על הפרויקט, החלו בשבוע שעבר בתהליך שיווק הדירות בבניין החמישי, שבנייתו תושלם בתוך שבועות אחדים.

על פי נתונים שמוסרת החברה, דירת ארבעה חדרים בבניין החדש תימכר בסכום התחלתי של כ־1,970 מיליון שקל, בעוד שמחירה ההתחלתי של דירת חמישה חדרים יעמוד על סכום של כ־2,285 מיליון שקל.

חלק נכבד מרוכשי הדירות עד כה הם זוגות צעירים תושבי העיר ומשפחות שביקשו לשפר את רמת הדיור. ההערכה היא כי קו זה יימשך גם בעתיד.

אחד מיתרונותיה של השכונה החדשה הוא שהיא ממוקמת בלב האזור הישן של ראשון לציון, אזור שבו יש הרבה בתים פרטיים, כך שהנוף הנשקף ממרפסות הדירות החדשות הוא פתוח ברוב המקרים.

"זאת הוכחה שאפשר לעשות פינוי־בינוי בצורה אחרת", אומר איציק דהן, שרכש דירה במתחם עבור משפחתו.

"אנחנו הגענו לראשון לציון מלוד ואנחנו שמחים לרענן את השגרה שלנו. אני מקווה שהפרויקט יסתיים בהצלחה ושנקבל את כל מה שמובטח למי שרוכש פה דירה".