חברת 'צרפתי צבי ובניו' קיבלה לאחרונה היתר לבנייה של מגדל מגורים חדש במערב הישן של ראשון לציון, בקרבת כביש מספר 4 ורחוב רוטשילד. מדובר בפרויקט הבנייה למגורים הגבוה ביותר שהוקם מאז ומעולם בשטח העיר. 

המגדל המתוכנן. 122 דירות יוקרה | הדמייה: A studio

מגדל המגורים החדש יתנשא, כך על פי תוכניות הבנייה, לגובה של כ־100 מטר.

בניית המגדל, שיכלול 30 קומות למגורים ויוקם על שטח כולל של 5.5 דונם, תתחיל במהלך הרבעון הראשון של שנת 2019 והוא ייקרא 'פרויקט צרפתי טאואר'.

תוכנית הבנייה כוללת זכויות בנייה בהיקף של למעלה מ־21 אלף מ"ר המוגדרים כשטחים עיקריים למגורים, במסגרתם ייבנו 112 דירות יוקרה בגדלים של שלושה, ארבעה וחמישה חדרים.

אכלוס המבנה, שתוכנן על ידי משרד האדריכלים 'גולומב אדריכלים', צפוי בשנת 2022.

מאחר שהפרויקט יוקם בשטח שאינו איזור מגורים צפוף, תושבי השכונה הסמוכה אינם מביעים כל חשש מהקמתו של המגדל הגבוה. "השכונה שלנו גם ככה מאוד ישנה וצפויה לעבור תהליך של התחדשות עירונית שמעט מתעכב. אולי הפרויקט הזה יניע אנשים למהלך של התחדשות, בהנחה שהקמת המגדל והמתחם סביבו יעלו פה את ערך הנכסים", אומר אחד מדיירי רחוב רוזין שבסמוך אליו יוקם הפרויקט החדש.

"אנחנו מנסים כבר תקופה ארוכה לקדם את נושא פיתוח האיזור ומאוד מאמינים בכך שכאשר תהיה תנופת בנייה באיזור נוכל לעשות זאת בצורה טובה יותר ולמשוך לפה יזמים".

"אנחנו גאים לקחת חלק בעיצוב קו הרקיע החדש של ראשון לציון", אומר משה צרפתי, מנכ"ל משותף בחברת צרפתי צבי ובניו להקמתו של המגדל הגבוה. "בנייה לגובה היא פתרון אולטימטיבי לערים המבוקשות בישראל, במיוחד בערי החוף ושיטת הבנייה המתקדמת וחומרי הבנייה המודרניים מאפשרים היום בנייה לגובה מבלי להתפשר על איכות ועיצוב יחידות הדיור, עליהם אנחנו שמים דגש מיוחד".