מזג האוויר הגשום והבוץ שהגיע בעקבותיו לא הרתיעו את שר האוצר משה כחלון ושר השיכון והבינוי יואב גלנט מסיקור במזרח ראשון לציון שתוכנן להיום (ג'). השרים הגיעו לאתרי בנייה בפרויקט הרקפות של תוכנית מחיר למשתכן, בליווי ממלא מקום ראש העירייה מוטי עג'מי ואנשי החברה הכלכלית. 

השרים ביקרו באתרי הבנייה של החברות פרשקובסקי וזאנטקרן, הנמצאים בשלבי בנייה מתקדמים, וקיבלו מראשי חברות הבנייה פרטים אודות הנעשה במתחם. במתחם הבנייה המדובר - פרויקט הרקפות, יוקמו עד סוף שנת 2019 קרוב ל – 1,600 יחידות דיור, כולם במסגרת פרויקט מחיר למשתכן.

הפרויקט ממוקם על הגבול המוניציפאלי בין ראשון לציון והמועצה המקומית באר יעקב, ונמצא בסמוך מאוד לעורקי תחבורה מרכזיים כמו כביש 4, כביש 431 וכביש 6.

"מדהים שלא מזמן השטח הזה היה שדה, ועכשיו הוא אתר בנייה", אמר השר כחלון, "ואני מעריך שעוד במהלך השנה האזרחית הנוכחית יימסרו פה דירות לרוכשים. זאת עומדת להיות שכונה מרכזית בראשון לציון, שדייריה ייהנו ממערך שירותים כמו מרכזי מסחר, גנים ובתי ספר באזור. היא תהיה הדבר הבא", הוסיף.

השר גלנט הודה לעיריית ראשון לציון על שיתוף הפעולה של גופי התכנון העירוניים ושל החברה הכלכלית בקידום הפרויקט, והבטיח כי עד לסיום שנת 2019 תושלם בנייתו.

בוחנים מקרוב את אתר הבנייה | צילום: שי אלבלינג

"המנגנונים, הגופים והמערכות שפועלים פה עושים רבות על מנת שהפרויקט הזה יתרומם ויתגלגל כמו שצריך, והבניינים שצומחים פה לגובה הם ההוכחה לכך", אמר השר גלנט.

"הפרויקט בראשון לציון הוא משמעותי מאחר והוא אתר מרכזי המוכיח שהתוכניות שלנו עובדות, כשבשורה התחתונה, תושבי העיר ייהנו מהשכונה החדשה ומהתשתיות והמתקנים שייבנו בשטחה", הוסיף גלנט.

"ברמה הלאומית, עד סוף שנת 2019, כשייסתיימו מספר פרויקטים כמו זה שכאן, נרשום נתון מרשים של הכפלה של מספר יחידות הדיור ברחבי ישראל מאז שנת 2014".

מ"מ ראש העירייה, מוטי עג'מי, אמר: "עיריית ראשון לציון מחויבת לאיכות חיי הדיירים החדשים בפרויקט מחיר למשתכן. אנו עומדים לצד התושבים העתידיים של ראשון לציון".

עג'מי סיפר על ההערכות המיוחדת לקליטתם של התושבים החדשים: "עשינו סקר שבדק את הפרופיל והצרכים של התושבים, ואנו ערוכים לתת מענה לכל- החל מחינוך ועד גינות כלבים. דב צור, ראש העירייה, הוביל את הפרויקט תוך התעקשות על איכות בנייה גבוהה ושירותים עירוניים מתקדמים, והתושבים החדשים יהנו מהתוצאות כבר בשנה הקרובה".