רמי עוזרי, תושב ראשון לציון, לא יישכח את אותו יום בחודש פברואר בשנת 2000, בו חייו השתנו לתמיד. בתו, שגית, ביקשה ממנו שיגיע לדירתה בתל אביב כדי לסייע לה לאחר שתיפרד מבן זוגה, ערן קישוני, כפי שתיכננה לעשות. רמי הגיע לדירה, לבקשתה- אבל לצערו לא פגש אותה.

לאחר שבישרה שגית לערן כי היא מעוניינת לסיים את הקשר בניהם, הוא הגיב באלימות בלתי נתפסת ורצח אותה בחניקה. רמי גילה רק לאחר מכן שבזמן שהמתין לבתו האהובה מתחת לבניין היא נרצחה, והרוצח ישב ליד גופתה ועישן סיגריה.

קישוני נשפט מאז ונגזר עליו מאסר עולם, אבל הכאב של משפחת עוזרי לא ייעלם. כעת, אחת המטרות שרמי הציב לעצמו היא למנוע מקרים נוספים של אלימות כלפי נשים, כדי שהורים נוספים לא יצטרכו לחוות את מה שהוא חווה.

שגית עוזרי ז"ל | צילום: פרטי

לכן, הוא קורא לציבור להצטרף אליו ולעלות לקברה של שגית בבית העלמין גורדון החדש בראשון-לציון, כדי להביע הזדהות ולמנוע את הרצח הבא. העלייה לקבר תתקיים ביום שישי הבא, ה-2.2.2018, בשעה 10:00- יום שנקבע כיום הזיכרון לקורבנות האלימות נגד נשים, ביוזמת הארגון למשפחות נרצחים ונרצחות, שמוביל את יום הזכרון בכל הארץ יחד עם תנועת "כל הנשים".

יום זה יתקיים במתכונת הנהוגה בימי זיכרון דומים: משפחות הקורבנות תעלנה לקברי הנשים שנרצחו, והן קוראות לציבור הרחב להצטרף אליהן, לשמוע את סיפורן, לעורר מודעות ולהמשיך במאבק, בעיקר על חיי הנשים שעדיין ממשיכות לחוות אלימות וסכנה לחייהן.

"בדיעבד גיליתי שהיו לשגית כמה סימנים בדרך. היא גילתה שבן זוגה הרוצח משתמש בכדורים פסיכיאטריים והתייעצה עם אשתי מה לעשות, כשהיא עלתה על זה היא התחילה לסגת- אבל זה כנראה היה מאוחר מדי", הוא אומר בכאב.

"שגית הייתה מאוד קשורה אליי, העובדה שקראה לי לאסוף אותה כשתכננה להיפרד מבן זוגה מסבירה היטב את טיב הקשר בינינו. אני לא מאמין שפספסתי אותה בדקות ספורות. אני קורא להורים להיות מעורבים בחיי הילדים שלהם, לשאול שאלות, לא משנה בני כמה הם".

מנסה למנוע את המקרה הבא. רמי עוזרי | צילום: פרטי

העלייה לקברה של שגית משמעותית מאוד עבור רמי, והוא רוצה שהיוזמה תגיע לכמה שיותר אנשים. "אני קורא לכולם להצטרף אליי ולמשפחתי ולעלות לקבר בתי, להבהיר שאף מקרה לא נשכח. אם לא תהיה פה התעוררות אזרחית ושלטונית, המקרים האלו ימשיכו לקרות, עוד שמות יתווספו לרשימה, ועוד משפחות תצטרפנה למעגל הקסמים השחור משחור.

"המקרה הזה פירק את המשפחה שלנו, יומיום זה משפיע על כל אחד משלושת בניי, וכמובן עליי. אנחנו צרכים את הציבור אתנו, בבית העלמין- להסתכל על הקבר ולהבטיח לעשות מרב המאמצים כדי שזה לא יקרה עוד", סיכם.