מתפללים בבית כנסת. תמונת המחשה: ShutterStock

רב וחזן בבית כנסת "בן איש חי" בראשון לציון טוען כי הוכה והותקף לעיני ילדיו על ידי כמה מתפללים וכי בוצע בו לינץ' אכזרי.

לטענתו, מדובר באנשים שרוצים להוציא אותו מבית הכנסת, ולדאוג שהוא לא ייקח חלק בתפילות.

בית כנסת "בן איש חי" נמצא בתקופה האחרונה בעיצומו של מאבק בין שני מחנות מתפללים, שכל אחד מהם טוען שהוא המחנה שראוי להנהיג ולנהל את בית הכנסת. המקרה האחרון ממחיש את עומק השפל אליו הגיע הסכסוך, דווקא במקום של תפילה שאמור לסמל שלום ואחדות.

לדברי אחד המתפללים, שמשמש כחזן ואף רב שמעביר דרשות, לפני כשבועיים בערב שבת הוא הגיע לבית הכנסת, כפי שהוא עושה בכל השנים האחרונות. בין תפילת מנחה לערבית הוא ניגש לדוכן כדי לשאת דרשה על פרשת השבוע.

לטענתו, בשלב זה נזרק לעברו סטנד ונקראו לעברו קריאות גנאי, בדרישה שיירד מהבמה. הוא עזב את המקום ואף נמנע מלהגיע לבית הכנסת באותו סוף שבוע.

לטענתו, במוצאי השבת, לאחר תפילת ערבית, הוא עשה את דרכו הביתה יחד עם שלושת ילדיו הקטנים כשלפתע הקיפו אותו שבעה אנשים והחלו לקלל אותו. אחד מהם תפס בזקן שלו ונענע את ראשו, אחד מהם קרא לו "מנוול", בעט בו בחוזקה והיכה אותו באגרופים. כמו כן, אחד התוקפים העיף את הכובע מראשו של הרב ובכך פגע בכבודו.

למרות הכאב הפיזי, האיש מספר כי הפגיעה הקשה ביותר הייתה בעובדה שילדיו נאלצו לראות כיצד מכים את אביהם. לאחר התקרית הגיע האיש לטיפול במוקד רפואי סמוך ולאחר מכן טופל בבית החולים. לדבריו הוא נזקק לתרופות הרגעה בשל התקיפה.

בשל מה שאירע, פנה החזן למשטרה והגיש תלונה נגד התוקפים. לדבריו, הוא חושש לחייו ולכן פנה גם לבית משפט השלום בראשון לציון בבקשה להוציא צו הרחקה למתפללי בית הכנסת שתקפו אותו.