שים לב, משאית זבל לפנייך. זו ההתראה החדשה שתקפוץ מעתה לנוהגים בראשון לציון, כאשר דרכם עלולה להיחסם ע"י עובדי התברואה המרוקנים את הפחים. 

עובדי התברואה ומשאית הזבל. בחיים ועל המפה | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ, צילום מסך

איך זה עובד? משאיות לאיסוף ופינוי פסולת בשירות העירייה צוידו במערכות איכון, כך שמעתה הן יופיעו באייקון "משאית" על גבי המפה של WAZE. מטרת המהלך לאפשר לנהגים לתכנן טוב יותר את המסלול שלהם בבוקר ובכך לשפר את זרימת התנועה בעיר.

הנתונים שיאספו, ינותחו על ידי התקשוב העירוני בעירייה ויאפשרו ביצוע מחקר ואנליטיקה לשיפור זרימת התנועה ומציאת פתרונות חכמים ויעילים לרווחת התושבים.

מי שעומד מאחורי המהלך בעירייה הם מינהל איכות הסביבה האמון על מערך המשאיות, החברה העירונית לייזום שמתכללת את שיתוף הפעולה וכאמור אגף התקשוב העירוני.

משאית הזבל כפי שהיא מופיעה ב-waze | צילום מסך

 "העירייה תמשיך לאמץ כל פתרון שישפר את זרימת התנועה בעיר ויקל על תושבי העיר. אנו נמשיך להוביל תהליכים משמעותיים על מנת להפוך את ראשון לציון לעיר החכמה בישראל", אמר ראש עיריית ראשון לציון הנכנס, רז קינסטליך.

על כך הוסיף נעם רשף, מנהל קהילת שותפויות ב-Waze: ״מטרת התוכנית היא להפוך את המידע התחברותי לנגיש ואפקטיבי עבור האזרחים, ולשפר את חייהם משמעותית. אנו שמחים על הצטרפות ראשון לציון לתוכנית, ובטוחים שתושבי העיר ייהנו מחוויית ניווט משופרת ומועילה״.

היוזמה החדשה מצטרפת לשיתוף הפעולה שנוצר בחודש שעבר עם Google, שירות המאפשר ניווט ייעודי לרוכבי אופניים. רוכבי האופניים מזינים כתובת יעד ובוחרים באפשרות 'רכיבה', עם אייקון של רוכב האופניים, כאמצעי התחבורה. הפיצ'ר יאתר עבור המשתמשים את מסלול הרכיבה הקצר ביותר בהתבסס על שבילי אופניים קיימים, מינימום עליות והימנעות ככל הניתן מכבישים מסוכנים.