תושבי נווה הדרים החליטו לפתוח בצעדי מחאה לאחר שנודע להם כי חניון גדול ששימש את תושבי השכונה עומד להפוך למרכז מסחרי. לטענתם, הדבר יביא למצוקת חניה ואף לעומס של רכבים שיגיעו לפקוד את המרכז. כעת הם פונים לראש העירייה ומבקשים ממנו למצוא פתרון מול היזם.

צילום: שאול גולן

לדברי אלי כהן, תושב השכונה, מדובר במגרש שמשמש את תושבי השכונה שנים רבות: "ידוע לנו שזה מגרש ששייך ליזם פרטי, אך במשך תקופה של למעלה מעשר שנים שימש כחניון. יום אחד התחילו להגיע ידיעות מגורמים בעירייה שבקרוב מאוד יעלו על הקרקע כדי להכשיר את השטח עבור בניית מרכז מסחרי וראש העירייה כעת צריך להתערב כדי למצוא פתרון, כי זה יפגע בנו, תושבי השכונה".

בתחילת השבוע נפגשו תושבי השכונה והקימו ועד פעולה, שמגבש בימים אלו צעדי מחאה. במקביל הפיצו התושבים עצומה הקוראת לעירייה לפעול מהר כדי למנוע הקמת מרכז מסחרי בשכונה. "ניתן להעניק לקבלן חלופה ראויה והעירייה היא זו שצריכה לתת את הפתרון, כך שחיינו ישארו שלווים והקבלן יתרצה בקרקע במיקום אחר בעיר", נכתב בעצומה. "החניה הקיימת מעניקה מענה לכ־150 כלי רכב והקמת מרכז מסחרי נוסף תביא לביטול של כ־70 מהם. בנוסף, זה ייצור עומס של כלי רכב בתנועה ובחניה, דבר בלתי נסבל עבור תושבי השכונה.

"סביב מרכז קניות מתקיימת פעילות של כלים כבדים לפריקת סחורה ואיסוף אשפה, לכן התשתית הקיימת לא תאפשר זרימה של כלים אלה מבלי לפגוע בתנועה ברחוב הקוקיה ולגרום למפגע סביבתי עבור הדירות הסמוכות". על העצומה חתמו כבר 500 איש.

מהעירייה נמסר: "אנו מודעים למצוקת החנייה בשכונה ומקדמים תוכנית להקמת חניון ציבורי מתחת למרכז המסחרי שייתן מענה לתושבים. כמו כן, בסמוך למקום, אנו מכשירים חניון גדול יותר לתושבי השכונה ובד בבד מתקיים דיאלוג מול היזם לאיתור מגרשים חלופיים".