קניון הזהב (צילום: אבי מועלם)

כבר אתמול, ביום הראשון לחופש חנוכה, היה ניתן לראות ברחבי העיר ראשון לציון ילדים מסתובבים עם הוריהם, נכדים נהנים עם הסבים והסבתות, וקניונים מלאים באנשים שמחפשים קניות וחושקים בסופגניות. אך בעיקר הורים שחושבים לאן הכי כדאי ללכת עם הילדים בימי החג.

בשיחות שקיימנו עם הורים ברחבי העיר, הועברה התחושה כי כמעט כולם ממהרים. אך ניסינו בכל זאת: "אנחנו מכינים כתבה על הבילויים שהורים מתכננים לילדיהם בימי חג החנוכה, מה התוכניות שלכם?" ציפינו שאנשים יתלהבו, וירצו לשתף אותנו בכל הכיף המתוכנן לימים הבאים, אך פעם אחר פעם נתקלנו בתשובה אחידה, מלווה בחיוך שהעיד על חוסר נעימות: "כן, יש תוכניות אבל אני נורא ממהרת". תהינו, אולי מחלקים איפשהו סופגניות חינם או אולי מעות חנוכה לקטנטנים, ולשם כולם ממהרים. אחרי בדיקה מעמיקה, קבענו שאין שום דבר מיוחד, אך לא השלמנו עם חוסר שיתוף הפעולה.

הבנו שכל מה שהיינו צריכים זה להתחיל את הכתבה עם סבתא גאה. רינה דנינו, סבתא לחמישה נכדים, התיישבה על המדרגות בסמוך למשחקייה, וסיפרה בחיוך: "אתמול בלילה הנכדים ישנו אצלי, ובבוקר הלכנו להצגה בהיכל התרבות, ועכשיו אנחנו נהנים בקניון". לפני שנפרדנו ממנה לשלום, הוסיפה דנינו: "אני אוהבת להיות כמה שיותר עם הנכדים, זה הכי כיף, וגם ההורים שלהם מתכננים לקחת אותם להצגות".

אחרי סבתא כזאת ידענו, שלא נצטרך לחכות לנס, ואכן הסכר נפתח. "רוב ההורים עובדים כשהילדים יוצאים לחופש וזה יוצר בלאגן. אני נקרעת בין הילדים לעבודה, רק היום הוצאתי 300 שקל בקניון, ועדיין לא הלכתי הביתה, אבל אני מתכננת לילדים הרבה כיף" אמרה דבורה פריימן, אם לשלושה.

בין כל האמהות, חיפשנו אבא בנופו של קניון רוטשילד. שמוליק צרפתי, אב לשלוש בנות, סיפר: "לקחתי במיוחד חופש מהעבודה כדי ליהנות עם הילדות". בזמן שדיברנו איתו הבנו שכל המשפחה נמצאת בקניון, והתקיים כאן שיתוף פעולה מלא. צרפתי היה עם הבת הקטנה בהצגה, בזמן שאשתו מיטל הייתה עם התאומות (רוני ושיר) בארוחת בוקר ובקניות. "היה כיף מאוד" אמרו בתזמון מושלם רוני ושיר ולא שכחו להשוויץ במעילים החדשים שאמם קנתה להן.

ככל הנראה, כשמתחילים החופשים לילדים, ההורים מתחילים לעבוד כפליים. אך מעבר לעבודה הקשה, נראה כי לפי המבטים של ההורים- בסופו של יום הם מרוויחים לא פחות מילדיהם מהבילוי המשותף.