(צילום: אבי מועלם)

מלבד המעילים, המטריות והגשם השוטף בימים האחרונים - סימן נוסף לבואו של החורף ניתן היה לראות בעומס הגובר על המחלקות הפנימיות וחדרי המיון במרכז הרפואי "אסף הרופא". הטמפרטורות החורפיות הביאו להתפשטותן של מחלות החורף, ונוצר מצב של לחץ מתמשך על הרופאים.

מטעם "אסף הרופא" נמסר: "החטיבות הפנימיות נמצאות בתפוסה של בין 130-140 אחוז, ובשל העומס הוצאו מיטות למסדרונות כדי לאפשר קבלת חולים נוספים. בחדרי המיון העומס עדיין סביר העומסים העיקריים מתחילים בשעות הצהריים לקראת השעה 14:30 ויכולים להימשך גם עד חצות".
לכל אלו שתהו מהי השעה הטובה ביותר להגיע אל חדר המיון מבלי לחכות זמן רב לקבלת רופא, חשוב להבהיר כי לא ניתן לאמוד את זמני ההמתנה בחדר המיון באסף הרופא. "אפשר להמתין שעה או כמה שעות. זה נורא תלוי למה מחכים, יכולים לחכות לפלסטיקאי או לאורטופד, זה מאוד תלוי במה שצריכים, הרופא לא יושב ואוכל, הוא נמצא בחדר ניתוח" הוסיפו מטעם אסף הרופא.

עד לתחילת החודש הנוכחי (דצמבר) התחסנה כחמישית מאוכלוסיית ישראל כ-1.6 מיליון איש נגד השפעת העונתית. העומס בבית החולים אינו צפוי לרדת, אך משרד הבריאות ביקש מקופות החולים השונות להרחיב את שעות פעילות מוקדי החירום והמרפאות בכדי להפחית את העומסים.