חברת המועצה ליאל אבן זוהר הביעה באחרונה תרעומת על שכרו של עדי ברוק, שמונה לאחראי על תוכנית מתחם האלף. לטענת אבן זוהר, עלות שכרו של ברוק תהיה כ־100 אלף שקל בחודש, מכספי הציבור.


מתחם האלף משתרע על 1,000 דונם, מתוכם כ־500 בבעלות עירונית. הקמת המתחם יוצאת לדרך אחרי תכנון רב. בחלק של העירייה יוקמו בו בעיקר משרדים וכן מעט מבני ציבור ומסחר.


החברה הכלכלית הייתה עד עכשיו הפרויקטורית, ולאחרונה מונה ברוק, שהיה בעבר מנכ"ל קבוצת 'מר תעשיות'.

מתחם האלף (צילום: מתחם האלף)


בישיבת המועצה האחרונה עלתה שאלת שכרו החודשי של ברוק. לדברי אבן זוהר, ראש העירייה דב צור אישר כי עלות שכרו הוא 87 אלף שקל בחודש, ולדבריה עם העלויות הנלוות השכר יגיע ל־100 אלף שקל.


"מדובר בסכום לא סביר. אם עלות שכר של 100 אלף שקל בחודש רק למנהל היא העלות 'הנמוכה' שהשיגה העירייה בקול קורא, היה מקום לשקול לבטל זאת ולעבות את החברה הכלכלית בכוח אדם או יועצים, ולייצר מינהלת.


"עלות שכר מנכ"ל וסמנכ"ל בחברה הכלכלית ועלות מנכ"ל העירייה היא פחות ממחצית מהסכום הזה", הוסיפה אבן זוהר. "מדובר באנשים שמסוגלים לנהל אופרציה כזו, ששכרם מוגבל על ידי משרד הפנים ובצדק. הדרך שבה מקימים את המינהלת החדשה עוקפת את עקרונות השכר הללו, ובעיניי זה פגום ציבורית ומייצר בזבוז לא מוצדק".

ליאל אבן זוהר


מהעירייה נמסר בתגובה: "מתחם האלף הוא חסר תקדים בחשיבותו בראשון לציון. המתחם אמור לספק עשרות אלפי מקומות עבודה והוא קריטי לעתידה הכלכלי של העיר. ברור שאי אפשר להפקיד את הפרויקט הזה בידיים עירוניות ושיש להביא מומחים חיצוניים. היה גם ברור שמומחים כאלה לא יסכימו לעבוד בשכר של מנכ"ל חברה עירונית או ראש עירייה.


"ביצענו הליך פומבי שבמסגרתו רואיינו עשרות מועמדים, מתוכם נבחרו שניים. המועמד המועדף נבחר בשל כישוריו וההצעה הכספית שנתן, שהייתה הזולה מהשתיים".


מלשכת ראש העירייה נמסר בנוסף: "שוב אנחנו רואים את ליאל א', שכאשר החזיקה בתיק הפיתוח העסקי הייתה שותפה לתהליך האסטרטגי, טענה שאי אפשר לנהל את הפרויקט בידיים עירוניות וצריך להביא גורמים בעלי שיעור קומה לעיר. ליאל ב' מחממת כעת את ספסלי האופוזיציה וכנראה רואה את הדברים אחרת".