צילום: shutterstock

תושב ראשון לציון שרצה להתמודד לראשות ועד הבית, מצא את עצמו לטענתו מאויים על ידי יו"ר הוועד הנוכחי, שככל הנראה לא אהב את העובדה שמישהו מנסה לקחת לו את התפקיד. התושב פנה לבית המשפט, שהוציא צו הרחקה ליו"ר.


לפני כארבעה חודשים החליט תושב מרכז העיר, בשנות ה־50 לחייו, להתמודד על ראשות ועד הבית בבניין המגורים המשותף שבו הוא גר. את התפקיד ממלא במשך שנים אותו אדם. לטענת המתלונן, לאחר שהוא הודיע על ההתמודדות שלו הוא נתקל בשכן שנסע לעברו במהירות מופרזת וכמעט דרס אותו, בלי לעצור ולהסתכל לאחור האם נפגע.


כמו כן, בהזדמנות אחרת הוא ירד במעלית בדרכו לחניון ובשלב מסויים המעלית נעצרה ונתקעה לפרק זמן של כמה דקות. רק לאחר שצלצל בפעמון החירום הופיע יו"ר ועד הבית, פתח את דלתות המעלית והחל לקלל אותו נמרצות כשהוא מקנח באיום שיפגע בו.


לדברי התושב, בכמה מקרים בהם הגיע לרכב שלו, הוא גילה שמראות הרכב מקופלות או שמסטיקים הודבקו לשמשה. הוא חושב כי מקרים אלה קשורים ליו"ר ועד הבית, אבל אין לו הוכחות לכך.


לאחר שהתנהגות זו פגעה בו וגרמה לפחד גם בקרב בני משפחתו, החליט הדייר שהגיעו מים עד נפש והוא פנה לבית המשפט כדי לקבל צו הרחקה. בשבוע שעבר דן בית משפט השלום בעיר וקבע כי יש איסור על יו"ר ועד הבית להתקרב אליו או ליצור עימו קשר.