דנה בן ברק

שם: דנה בן ברק

גיל: 26

באיזה בית ספר את מלמדת: התיכון השש שנתי- מקיף יג' הצומח (יוצרים גוונים בחינוך). מקיף חדש שנפתח השנה במזרח העיר. נכון להיום קיימות בו ארבע כיתות ז', הם התלמידים החלוצים של ביה"ס יחד עם נבחרת המורים החלוצה בהובלת המנהלת גב' שרון שמואל. ביה"ס שם דגש על יצירתיות, חדשנות וערכים.

מאין הגיע הרעיון לעסוק בהוראה: כנראה שהוא תמיד היה שם ורק חיכה לקבלת הגושפנקה של לימודי ההוראה. מאז ומתמיד מצאתי את עצמי עוסקת בחינוך- בתור חניכה, מדריכה ומרכזת בצופים, בתור ש"ש (שנת שירות) מטעם הצופים ובתור מש"קית חינוך בצבא.

כמה שנים את עוסקת בתחום: שנה שניה בתור מורה ושנה עשירית בתחום ההדרכה והחינוך.

מורה למקצוע: אנגלית. אחד המקצועות היותר חשובים בעיניי במציאות בה אנו חיים כיום. קשה מאוד להסתדר ולהתפתח ללא אנגלית- מפתח להצלחה.

מה מסמלת עבורך ההוראה: שליחות והשפעה על חיי התלמידים לטווח הרחוק- "מורה משפיע על הנצח; הוא לעולם אינו יכול לדעת עד להיכן מגיעה השפעתו".

חוויה שזכורה לך בתור תלמידה: כשהייתי בכתה ב' הגיעה עולה חדשה לכיתתי. המחנכת שלי ביקשה ממני לחנוך אותה וללוות אותה. אני ממש זוכרת את עצמי יושבת ומלמדת אותה את החומר כמו מורה לתלמידה ואת תחושת הסיפוק שהרגשתי.

איזה מסר היית רוצה להעביר לתלמידים: לחיות את הרגע (live the moment- אם כבר באנגלית עסיקנן) ולזכור שאלו הם ימים יפים שלא חוזרים. יחד עם זאת לאמץ את הפתגם "הזורעים בדמעה ברינה יקצורו" ולדעת לשלב בין השניים.

מה היית מאחלת לעצמך בהמשך דרכך המקצועית: להגיע בכל יום עם הברק והניצוץ שיש לי היום בעיניים ולא לשכוח מהי המהות של המקצוע הכל כך מיוחד שבו בחרתי לעסוק גם ברגעים הקשים.