אווה ליאני

שם: אווה ליאני

גיל: 44

באיזה בית ספר את מלמדת: קריית החינוך "העמית" ראשון לציון

מאין הגיע הרעיון לעסוק בהוראה: מאז ומתמיד ידעתי שאני רוצה להיות מורה, למרות שלא הייתה לי מורה מסוימת שרציתי להיות בדיוק כמוה. כבר בחצי שנה האחרונה של שירותי הצבאי התחלתי ללמוד הוראה באוניברסיטת בר אילן. זו הייתה תקופה טובה, חוויתית ומהנה.

כמה שנים את עוסקת בתחום: כ-21 שנה.

מורה למקצוע: תקשורת ורכזת שכבת יב'.

מה מסמלת עבורך ההוראה: מבחינתי ההוראה היא משהו שאני מאוד אוהבת, זוהי הגשמה עצמית ויכולת להיות משמעותית עבור מישהו, ולראות שינוי אצל אנשים אחרים. למורה יש את היכולת להוביל אנשים ממקום אחד למקום אחר.

חוויה שזכורה לך בתור תלמידה: בכיתה ז' הייתה לי מחנכת (חווה כגן) שהיה לי איתה קשר מאוד אישי. היא הייתה לי לאוזן קשבת, והיה מאוד נוח לדבר איתה על נושאים רבים מלבד הלימודים. אפילו הזמנתי אותה לחתונתי.

איזה מסר היית רוצה להעביר לתלמידים: התקופה של התיכון היא תקופה מאוד משמעותית מבחינת לימודים ומבחינה אישית-חברתית. חשוב לי שהתלמידים ידעו שכמחנכת אני פנויה עבורם בכל ההיבטים שהם צריכים. בנוסף שיבינו שבתיכון לא רק לומדים כמה שנים ומסיימים, אני רוצה שיהיו להם חוויות ורגעים שיזכרו הלאה להמשך דרכם.

מה תאחלי לעצמך בהמשך דרכך המקצועית: קודם כל להגיע תמיד עם אנרגיות טובות לביה"ס, וכל עוד אני אוהבת את עבודתי, שאמשיך לעשות אותה.